З ГПУ звільнили усіх, хто займався "діамантовими прокурорами", - ЗМІ

З Генеральної прокуратури України звільнили прокурорів та слідчих, які займалися справою так званих "діамантових прокурорів"
Depo.Влада
23 лютого 2016 19:04
ФОТО: depo.ua

"У підпорядкуванні Каська (заступника генерального прокурора Віталія Каська, який подав рапорт про звільнення - ред.) було Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури, у якому працювало 10 осіб: сім слідчих і троє керівників. Також був Відділ процесуального керівництва, який складався з п'яти прокурорів. Усіх, хто брав участь у розслідуванні справи по Корнійцю, звільнили. Всі - і слідчі, і прокурори - були виведені поза штат, Управління з розслідування кримінальних проваджень і Відділ процесуального керівництва ліквідовані", - повідомив обізнаний співрозмовник, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Як свідчить джерело агентства, 5 лютого Корнійцю було повідомлено про підозру у привласненні сміттєвого бізнесу - компанії "Ніколсан". І того ж дня Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури було ліквідоване наказом генпрокурора Віктора Шокіна. Крім того, вже 10 лютого був ліквідований Відділ процесуального керівництва.

За словами джерела, після ліквідації управління та відділу на свої посади перепризначені були лише ті працівники, які не мали відношення до розслідування кримінальної справи відносно заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна.

"Із слідчих перепризначені були лише троє із семи людей. Ті, які не брали участь у справі по Корнійцю. Із прокурорів перепризначений був лише один прокурор, який також недавно влаштувався на роботу і не брав участі в розслідуванні цієї справи", - розповів співрозмовник.

За словами співрозмовника агентства, після ліквідації підрозділів слідчі та прокурори мали бути працевлаштовані в Генінспекцію Генпрокуратури, однак їхні рапорти про призначення відмовляються підписувати. 

Нагадаємо, на початку липня були затримані заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. У Корнійця при обшуку виявили діаманти.

29 січня Вищий спецсуд не знайшов підстав для задоволення подання Апеляційного суду Києва про направлення справи "діамантових прокурорів" на розгляд в один з судів Київської області.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада