Вже навесні з Януковича і Ко можуть зняти санкції, - WSJ

Скандали в українській верхівці та бездіяльність прокуратури у питанні боротьби із корупцією і притягненні до відповідальності представників колишнього режиму, раніше звинувачених у зловживанні владою, призводять до розчарування деяких європейських чиновників в Україні
Depo.Влада
2 січня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Вже навесні з Януковича і Ко можуть зняти санкції, - WSJ
Вже навесні з Януковича і Ко можуть зняти санкції, - WSJ

Про це йдеться у матеріалі під назвою "Києву важко дається боротьба із загальною корупцією", опублікованому 1 січня американським виданням The Wall Street Journal, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Як зазначає видання з посиланням на  західних високопосадовців, які займаються Україною, українська влада не доклала зусиль для того, щоб притягнути до відповідальності тих представників режиму Януковича, які після його втечі з країни залишились в Україні. "Через те, що Київ не висунув проти них кримінальних звинувачень, посадовці ЄС заявили, що санкції проти відповідних осіб можуть бути зняті вже навесні", - пише видання.

Західні чиновники розповіли про окремі негативні настрої щодо України в європейських інститутах. "Існує стурбованість, що протягом року всі ці люди (представники колишнього режиму, на яких раніше було накладено санкції з боку Заходу - ред.) отримають доступ до своїх активів на Заході. Після цього ніхто більше не підтримає санкції повторно. Чимало чиновників ЄС ситі по горло Україною", - наводить слова одного із своїх анонімних співрозмовників The Wall Street Journal.

Також видання звертає увагу на низький рейтинг голови уряду України Арсенія Яценюка на тлі звинувачень його та його кола у корупції, а також на зростання незадоволення президентом України Петром Порошенком через небажання звільнити генерального прокурора Шокіна. "Генеральний прокурор - це останній оплот тих, хто має шкурні інтереси (в Україні)", -  розповів виданню один із західних високопосадовеців.

Він також зазначив, що в Адміністрації президента України болісно сприймають критику, навіть коли вона лунає з вуст представників США, які послідовно і рішучу підтримують Україну. Зокрема, у відповідь на критику ГПУ з боку посла США в Україні Джеффрі Пайєтта у АП, буцімто відповіли: "Як він може таке казати? Ми не якась бананова республіка, де можна говорити, що захочеш", - цитує слова співрозмовника  The Wall Street Journal.

Нагадаємо, нещодавно ЄС на півроку подовжив санкції проти російських і кримських компаній та фізосіб. У свою чергу, США розширили свої санкції щодо російських компаній. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада