Саакашвілі з Богданом і Ясько проти Єрмака: Як ця трійця може зіпсувати "слугам" місцеві вибори

Схоже, анонсоване Саакашвілі повернення до Грузії відкладається, оскільки у нього з’явився варіант зіграти на місцевих виборах в Україні

Політичний оглядач
Саакашвілі з Богданом і Ясько проти Єрма…
Фото: Андрій Богдан/Facebook

Очільник Виконкому Національної ради реформ Михеіл Саакашвілі оприлюднив фото з екс-головою ОПУ Андрієм Богданом та депутаткою-"слугою" Єлизаветою Ясько з інтригуючим підписом: "У центрі у нас справжня киянка в 5-му поколінні і ми говоримо про київські вибори". Аналогічне фото виклав Богдан, підписавши його: "Є цікавий розклад на київські вибори!!!". Не відстала від чоловіків і Ясько. Вона це ж фото підписала: "Обговорюємо київські вибори у дуже цікавій компанії". Трохи раніше Саакашвілі розмістив на своїй сторінці у фейсбуці світлини зі Львова в компанії Андрія Садового і Ясько під час відвідин меморіалу Героям Небесної Сотні.

Отже, про що може свідчити зустріч цієї трійці? Версія перша – Єлизавета Ясько, а вона не просто депутатка Верховної Ради, а голова української делегації в ПАРЄ, тобто, статусна особа, що полегшує розкрутку в якості кандидата в мери, може неочікувано балотуватися в Києві від партії Саакашвілі. Шансів у неї нема, але вона цілком може відібрати важливі проценти у "Мері Поппінс" Ірини Верещук. Особливо, якщо за Ясько агітуватиме сам Саакашвілі. Мета проста – не дати кандидатці від "слуг" навіть примарних шансів на вихід у другий тур мерських виборів. І не для того, щоб підіграти Віталію Кличку чи "добити" Верещук, а щоб нашкодити Банковій та особисто Андрієві Єрмаку. Показати суспільству, а особливо депутатам-"слугам": Офіс президента настільки слабий, що його розклади можна легко поламати. Та ігнорувати.

Версія друга – цим фото та інтригою з можливим висуненням Ясько Богдан і Саакашвілі показують Єрмаку, що тепер вони у злуці проти нього. Тобто, ще трохи, і екс-голова Одещини під час виборчої кампанії заведе стару пісню про "бариг". Тільки прізвища в ній будуть інші. А висуватиметься Ясько в мери Києва, чи ні – питання не першорядне. Головне, що Богдан і Саакашвілі – в дуеті. Який, до речі, коментатори на ФБ-сторінці останнього оцінили переважно негативно.

Поява Саакашвілі поряд із Богданом може означати, що очільник Виконкому Національної ради реформ включається у велику гру, результатом якої має стати відставка Єрмака і серйозне переформатування в оточенні Зеленського. Включно з переформатуванням фракції "слуг". Depo.ua раніше писав, що протягом літа в структурі монобільшості відбулися реорганізації: приблизно 10-12 депутатів перейшли в умовну групу впливу Коломойського. Окрім того, частина групи "Довіра" також увійшла в повну координацію з групою цього олігарха. А це означає, що Банкова вже не зможе розраховувати на голоси всієї "зеленої" фракції та її сателітів із "Довіри" і "За майбутнє" без торгів із ними. Таким чином, на горизонті замаячила примара коаліційного уряду. Що обіцяє суттєво послабити позиції Зеленського. У цій історії важливими гравцями стануть всі ображені на Єрмака і президента, який став на бік голови свого Офісу.

Не дарма виключений із фракції "слуг" Гео Лерос, якого пов’язують з Богданом, став на бік "Євросолідарності", звинувативши своїх колишніх колег у блокуванні ТСК стосовно зриву спецоперації із затримання "вагнерівців". Минулого тижня матеріали щодо цього оприлюднив нардеп з "ЄС" Володимир Ар’єв. "Нагадаю: Єрмак, СБУ та нове керівництво ГУР збрехали, що не було жодної спецоперації", - написав Лерос у фейсбуці. І наголосив: "Лише вороги України можуть бути проти встановлення істини, перевірки фактів шляхом створення парламентської ТСК".

Схоже, саме образи на Єрмака ведуть і Саакашвілі у стан опозиціонерів. Він нещодавно вкрай негативно оцінив призначення керівником Одеської митниці свого часу люстрованого Дениса Пудрика, зятя екс-депутата Сергія Куніцина, який очолює Консультативну раду у справах ветеранів при президентові. За словами Саакашвілі, це "типовий старий інститут феодального кормління, що не має нічого спільного з державними інтересами". Згодом Михаіл Ніколозович оголосив про своє бажання повернутися на батьківщину, до Грузії, де у жовтні пройдуть парламентські вибори. Але повернення, вочевидь, відклав. Чи не тому, що в Україні у нього з’явився перспективний варіант участі у поваленні Єрмака?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme