З 16 січня вся сфера обслуговування переходить на українську мову: Як каратимуть порушників

В Україні з 16 січня набирає чинності стаття мовного закону, яка передбачає перехід усієї сфери послуг на українську

З 16 січня вся сфера обслуговування пере…
Фото: Facebook Уповноваженого із захисту державної мови

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, відповідно до 30 статі закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який ухвалили ще у 2019 році, усі заклади обслуговування в Україні із 16 січня зобов'язані надавати послуги та інформацію державною мовою. Норми мовного закону набувають чинності поступово і деякі з них почнуть діяти аж у 2030 році. 

Підприємства та організації всіх форм власності, зокрема інтернет-магазини повинні обслуговувати споживачів та надавати інформацію про товари й послуги державною мовою. Інформація може дублюватися іншими мовами, а на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися будь-якою іншою мовою, прийнятною для сторін.

Контролюватиме виконання цих норм Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та його офіс.

Як каратимуть порушників мовного закону з 16 січня 2021 року

В Офісі мовного омбудсмена радять українцям, до яких під час обслуговування зверталися недержавною мовою, скаржитися до самого Креміня. Його команда має розглянути ці скарги й відреагувати. Наголошується, що скарга дійсно виявиться вмотивованою, то закладові буде оголошено попередження та вимогу усунути порушення впродовж 30 календарних днів. Як порушення закладом буде здійснено знову, то протягом року на нього може чекати штраф від п'яти до майже семи тисяч гривень. Складає протокол і виписує штраф уповноважений чи його представники.

Водночас в Офісі омбудсмена перед зверненням українців до них радять владнати ситуацію на місці, попросивши обслуговувати державною мовою. Якщо споживачам відмовлять у такому проханні, то потрібно звернутися до керівництва закладу. Лише у кінцевому випадку радять звертатися до мовного омбудсмена, зафіксувавши заздалегідь факт відмови розмовляти українською. Доказ того, що людині відмовили у проханні обслуговувати її державною мовою, можна надати у аудіо-, відеоформаті, або у вигляді письмового підтвердження очевидців.

Нагадаємо, раніше мовний омбудсмен розповів, хто складатиме іспит з української мови.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme