З 1 червня в Україні скасовують спецпенсії

З 1 червня 2015 року припиняються спецпенсії депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим держслужбовцям
Depo.Влада
28 травня 2015 13:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр соціальної політики України Павло Розенко, повідомляє depo.ua із посиланням на прес-службу міністерства.

"Компромісів щодо подальшого існування ганебної системи ВІП-пенсій не буде", - заявив Розенко.

Він нагадав, що в березні ВР прийняла законопроект про те, що уряд до 1 травня має внести відповідний пакет законів про пенсійну реформу і якщо парламент до 1 червня не прийме цей закон, то система спецпенсій в Україні перестає існувати.

"Ми виконали норму закону і до 1 травня внесли на розгляд Верховної Ради системну пенсійну реформу, яку парламент, на жаль, досі не розглянув і не ухвалив", - зауважив Розенко.

"Тому з 1 червня 2015 року Пенсійний фонд України припиняє призначати пенсії за спеціальними законами. З червня всі пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", як усім звичайним людям", - наголосив міністр, зауваживши, що ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.

Раніше Розенко говорив, що за рахунок відмови від спецпенсій "багато не зекономиш", але такий крок відродить довіру до пенсійної системи.

Також цю ініціативу підтримує МВФ.