Ющенку примарилося, як би він захистив Крим

Третій президент України Віктор Ющенко заявляє, що, маючи владу, не допустив би анексії Криму
Depo.Влада
17 серпня 2016 13:00
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю "Апострофу", передає depo.ua.

"Я б його не здав, це точно. Це не була проблема зброї і збройного конфлікту. Це була проблема політичного рішення. Тому, коли порівнюють чисельність армії, кількість "ГРАДів" і танків, у тому числі і в Криму, то я думаю, що це не має ніякого відношення до врегулювання тодішньої ситуації на півострові", - сказав екс-президент.

На його думку, Україна повинна була захищати свої інститути влади на півострові.

"Якби була політична воля, то, я переконаний, що тієї блокади парламенту не було б. Нам потрібно було захищати силою свої інститути влади, насамперед парламент, і не давати можливість розпускати руки путінським молодикам. Тим більше, як зараз відомо з даних розвідки, Путін насправді найбільше боявся створення організованого опору для трьох сотень "зелених чоловічків" і тих груп, які їх забезпечували роботу", - зазначив Ющенко.

Він додав, що у ЗСУ на той момент було таке саме озброєння, як у росіян, а українська армія не отримала наказу діяти.

Нагадаємо, що Росія анексувала Крим у березні 2014 року після псевдо референдуму. За даними української влади, попри великий контингент на півострові, здатними до боїв були лише 5 тисяч військових, а пального для бронетехніки бракувало. Крім того, частина українських військових у Криму відмовлялася від активних бойових дій.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада