Ющенко знудився на пенсії і хоче замінити Гонтарєву

Колишній президент допускає можливість повернення на пост глави НБУ, називаючи себе найуспішнішим керівником установи
Depo.Влада
17 серпня 2016 13:23
ФОТО: depo.ua

Про це Віктор Ющенко заявив в інтерв'ю газеті "День", передає depo.ua

"Потрібно перестати робити з НБУ козла відпущення і дати старт нової економічної політики - з мотиваціями у суб'єктів господарювання і довірою до ринку. В такому випадку я б подумав про повернення", - сказав екс-президент, відповідаючи на питання про можливе його повернення на пост голови Нацбанку.

При цьому він назвав своїм досягненням на держслужбі створення банківської системи України.

"Вважаю, що на кожному ступені державної служби я робив те, що зміцнювало держава, починаючи з банківської справи. Сьогодні навіть важко пригадати, що в 1993 році був Національний банк України, який заблокував всі платежі. Білий аркуш паперу - не було кредитної політики, національних грошей, безпеки заходів банківської системи. найважливіше досягнення - ми зробили національну банківську систему ", - сказав Ющенко.

Екс-президент зазначив, що за його керівництва НБУ в 1999 році рівень "сірої економіки" вдалося скоротити на 16% за чотири місяці "і це дало великі кошти".

У той же час, на думку Ющенка, Нацбанк не можна одноосібно звинувачувати в зниженні курсу гривні протягом останніх двох років.

"Багато хто звинувачує Національний банк в глибокої девальвації гривні за останні два роки - майже на 350%, але не розуміють причинно-наслідкового зв'язку. Падіння української валюти в значній мірі пов'язано з покриттям тривалий час емісійним шляхом дефіциту державного бюджету", - сказав екс-президент .

Ющенко вважає, що історія помилок влади в банківській сфері почалася з виникнення російської агресії, коли банки втратили десятки ключових філій на окупованих територіях Криму і Донбасу, а їм не було надано "реанімаційна" допомогу.

Нагадаємо, НБУ з червня 2014 року очолює Валерія Гонтарєва.

Віктор Ющенко був президентом України у 2005-2010 роках, очолював Національний банк у 1993-1999 роках, в 1999-2001 роках обіймав посаду прем'єр-міністра.

 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада