Юлій Мамчур: Українським військовим є що розповісти американцям на спільних навчанням

Про ефективність проведення військових навчань та підготовки протиповітряної оборони depo.ua поспілкувався з народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка», полковником авіації Юлієм Мамчуром

Юлій Мамчур: Українським військовим є що…

- Сьогодні Верховна Рада розгляне закон про допуск іноземних збройних сил на територію України для участі у багатонаціональних навчаннях. Мова йтиме про низку навчань за участі американських та польських військових. Як би Ви оцінили ефективність міжнародних навчань, перш за все в контексті війни на Донбасі?

- У цьому нічого нового немає. Кожен рік Верховна Рада приймає відповідні закони, щоб дозволити міжнародні навчання на території України. Це дасть змогу удосконалити навички особового складу наших військ та обмінятися досвідом з країнами-членами НАТО.

- Чи будуть у цих навчаннях брати участь наші військові, які мають досвід війни з російськими терористичними військами?

- Я вважаю, що буде правильним обмін досвіду між нашими та іноземними військовими. Треба враховувати, що досвід ведення війни протягом року - величезний. Навички, що отримали наші військовослужбовці протягом воєнних дій на Донбасі, - величезні. Їм є що розповісти, а також побачити новітні методи війни. Обмін досвіду - це завжди плюс.

- Там буде п'ять навчань. Три навчання проводитимуться зі Збройними Силами США та два навчання з польськими військовими. На вашу думку, наскільки зараз варто нашим військовим готуватися до протиповітряних навчаннь з огляду на можливість ескалації конфлікту?

- Захист повітряного простору ніколи не знімався з порядку денного. І в даному випадку та кількість озброєння, яка завезена на схід нашої країни, вона потребує таких навчань. Були випадки прольоту на територію нашої країни летальних апаратів Російської Федерації, наприклад, вертольотів Мі-24 та Мі-35, на невелику відстань занурювалися літаки, а також велике застосування безпілотної авіації протягом року. Тому протиповітряна боротьба - це одне з найбільш важливих питань для нашої армії. Тим паче, держави НАТО мають серйозний досвід у цьому питані.

- Зараз говорять про можливу нову ескалацію на Донбасі. На вашу думку, чи зможемо ми отримати якусь допомогу, окрім навчань?

- Це, нажаль, залежить не від мене. Ці рішення приймаються на найвищому рівні. Країни НАТО, зокрема, США та, наприклад, Канада мають ухвалювати рішення особисто.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme