Йованович про підпал "Інтера": Це поганий шлях вирішення суперечок

Підпал редакції телеканалу "Інтер" – це не той шлях, який допоможе вирішити проблеми української медіаспільноти
Depo.Влада
15 вересня 2016 10:45
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловила посол США в Україні Марі Йованович в інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

Вона зазначила, що після 2004 року медіасередовище України зазнали чимало змін на краще, однак ще є над чим працювати.

"Перш за все, свобода слова є ключовою умовою демократії. В будь-якій країні світу. І хоча я лише нещодавно повернулася до України, та все одно маю враження, що після 2004 року, коли я поїхала з України, медіасередовище все ж змінилося на краще. Те саме – якщо порівнювати з ситуацією 2014 року. Відтоді в Україні відбулися дуже суттєві зміни на краще у питанні свободи преси. Винятком, звісно, є Крим, де процеси є зворотними, а також не контрольована Україною частина Донбасу.
Але маю з жалем сказати, що медіасередовище і досі не є ідеальним, це очевидно. Я хочу скористатися нагодою, щоби висловити свої співчуття і вашим колегам, і всім читачам у зв’язку із загибеллю Павла Шеремета. Це – жахлива річ, і вона підвищує відчуття незахищеності у журналістів", - сказала Йованович.

Вона також осудила підпал редакції "Інтера".

"Так, можуть бути суперечки у суспільстві (щодо редакційної політики), але підпалювати редакцію – це точно не той шлях, який може вирішити проблему. Якщо країна є демократією, мають бути обрані інші шляхи вирішення суперечок. Це – фундаментальне питання", - наголосила посол США.

Нагадаємо, що 4 вересня під будівлею телеканалу "Інтер" на вул. Щусєва,  26 активісти влаштували пікет, підпалили шини. На одному з поверхів почалась пожежа, з будівлі евакуювали людей. Пожежники загасили полум'я, повідомивши, що ніхто не постраждав.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада