Йованович похвалила прогресивні закони про фінансування партій в Україні

Запровадження державного фінансування політичних партій може стати основою зміцнення демократії в Україні і реальним кроком на шляху до подолання корупції
Depo.Влада
16 листопада 2016 12:07
ФОТО: depo.ua

Про це у виступі на форумі "Наші гроші в політиці: версія 2.0" заявила посол США в Україні Мері Йованович, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Україна зараз має одне з найбільш прогресивних законодавств у Європі щодо фінансування політичної діяльності. Воно включає прозорість і доступність до фінансів, обмеження приватних внесків і гендерну складову. Ця реформа може стати головним кроком у зміцненні демократії в Україні", - сказала Йованович.

Вона додала, що сказавши "може стати" мала на увазі, що ключовим моментом у цьому процесі має стати імплементація цього законодавства.

За словами посла, перший крок у цьому напрямку є багатообіцяючим, але громадянське суспільство має стежити, щоб реформа фінансування політичної діяльності була якісно втілена в життя, а також за тим, щоб гроші не використовувалися у виборчому процесі для підкупу виборців.

"Це важлива складова української боротьби проти корупції і важливий пункт у порядку денному реформ. Уряд США із задоволенням продовжить підтримку українського народу в імплементації цього законодавства", - пообіцяла Йованович.

Нагадаємо, 1 вересня НАЗК розподілило між політичними партіями 391 млн 32 тис. грн, виділених із державного бюджету на фінансування статутної діяльності партій у 2016 році.

Верховна Рада 8 жовтня 2015 року ухвалила закон про фінансування партій із держбюджету. Законом передбачено, що з 1 липня 2016 року кошти з держбюджету мають отримувати партії, які пройшли в парламент на виборах 2014 року. А після наступних виборів фінансування матимуть ті політичні сили, які наберуть понад 2% голосів виборців.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада