Європарламент проголосував за закриття європейських портів для російських суден з Азова

Депутати Європарламенту висловили стурбованість з приводу намагання Росії перетворити Азовське море на російське "внутрішнє озеро" та винятково воєнну зону. 

Про це йдеться у резолюції про стан впровадження Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яку підтримали 433 депутатів, 30 утрималось і 105 проголосували проти її ухвалення, передає Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Європейський парламент закликає країни-члени та керівні органи ЄС закрити європейські порти для російських суден, що йдуть з Азовського моря, та запровадити санкції проти Російської Федерації за агресію в Керченській протоці та Азовському морі.

"Європейський парламент рішуче засуджує свідомий акт агресії Російської Федерації проти України, вчинений 25 листопада в Керченській протоці, вимагає негайно та безумовно звільнити усі українські судна та моряків, до яких водночас необхідно ставитися як до військовополонених", - наголошується у резолюції.

Також Європейський парламент закликає ЄС та країни-члени запровадити цілеспрямовані санкції, якщо РФ не звільнить українських військовослужбовців і якщо відбудеться будь-яке подальше воєнне загострення.

Євродепутати підкреслюють, що "не існує виправдання застосуванню Росією такої воєнної сили проти українських суден".

Європейський парламент висловлює серйозне занепокоєння з приводу того, що РФ порушує суверенні права України в Азовському морі з метою перетворення цього моря на російське "внутрішнє озеро" та винятково воєнну зону.

Крім того, депутати ЄП вимагають від Росії гарантувати свободу судноплавства через Керченську протоку і в Азовському морі, що передбачено міжнародним правом.

"Європейський парламент закликає ЄС та його країни-члени закрити доступ до портів ЄС російським суднам, що йдуть з Азовського моря, якщо Росія не відновить свободу судноплавства через Керченську протоку і Азовське море", - йдеться у резолюції.

Крім того, в резолюції ЄП висловив наполегливий заклик до Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та її країн-учасниць розширити мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на регіон Азовського моря.

Нагадаємо, що сьогодні ж, 12 грудня, Європарламент засудив Росію за право вето в Радбезі ООН та проголосував за припинення будівництва "Північного потоку-2".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія