ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Євродепутатам презентували проект енергомосту "Україна-ЄС"

Голова комітету Верховної Ради з питань ПЕК Олександр Домбровський та президент "Енергоатому" Юрій Недашковський представили в Європарламенті проект енергетичного мосту "Україна - ЄС" та проект добудови ХАЕС

Depo.Влада
13 липня 2018 21:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу ДП "НАЕК "Енергоатом".

"Український енергетичний сектор має найбільший енергетичний потенціал у Центральній Європі - це 55,4 тис. МВт встановленої потужності. Найбільша європейська електростанція знаходиться в Україні. Майже 56 відсотків виробництва енергії в Україні відбувається за рахунок ядерної енергетики. Україна також може зберігати близько до 31 млрд. куб. м газу. Україна звертається із закликом почати спільну роботу щодо створення енергетичного хабу в Центральній Європі", - підкреслив у своєму виступі Домбровський.

За його словами, Україна у співпраці з Польщею та країнами Балтії може побудувати енергетичний хаб, "який буде противагою диктатові російської енергетичної монополії". Саме тому Україна протягом трьох років здійснює програму повної синхронізації. Першим етапом цього процесу буде проект "Енергетичний міст "Україна - Європейський Союз".

"Суть проекту полягає в тому, що між Польщею та Україною знаходиться лінія 750 кВ. Транскордонна лінія, яка не працює вже протягом 24 років. Експлуатація цієї лінії була зупинена, коли Польща синхронізувала свою систему з Європейським Союзом, а Україна залишалася в російській системі. Лінія 750 кВ (Хмельницька АЕС - Жешув) є енергетичним активом вартісного та стратегічного значення для енергетичної безпеки регіону Центральної Європи. Сьогодні лінія електропередачі 750 кВ є символом ізоляції України у доступі до енергетичного ринку Європейського Союзу. Давайте змінимо цей стан речей і зробимо цю лінію символом енергетичної співпраці, до якої Україна закликає вже кілька років", - закликав Домбровський.

Нардеп повідомив, що цього літа буде оголошено тендер на реалізацію проекту "Енергетичний міст "Україна - Європейський Союз" на основі державно-приватного партнерства, а також запросив інвесторів до реалізації проекту.

Зі свого боку президент Енергоатома Юрій Недашковський вказав на те, що, використовуючи експортне електричне з'єднання Польщі, яке фінансується за рахунок ЄС, та гібридну електричну систему Литви, "Росія має всі шанси, починаючи з 2019 року, стати ключовим гравцем у регіоні".

"Своєчасна реалізація пілотного проекту "Енергетичний міст "Україна – ЄС" - єдина можливість Євросоюзу протистояти амбітним планам РФ та дати можливість Україні використати свій енергетичний потенціал", - зазначив він.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада