ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄСПЛ зобов'язав Росію надати інформацію про полонених українських моряків (ВІДЕО)

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у відповідь на звернення України зобов'язав Росію надати інформацію щодо захоплених у Керченській протоці українських моряків 

Depo.Влада
3 грудня 2018 13:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Twitter, інформує Depo.ua.

"Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення України вже виніс термінове і важливе рішення – зобов'язав Росію надати інформацію щодо: захоплення моряків та юридичних підстав їхнього утримання; місця їхнього утримання; спричинених поранень; наданої медичної допомоги", - написав глава держави.

Нагадаємо, після захоплення Росією українських кораблів в Керченській протоці Україна звернулася до ЄСПЛ щодо захисту прав військових моряків.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці. Росія звинувачує їх у "незаконному перетині кордону".

30 листопада Росія перевезла українських полонених моряків до Москви.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада президент України Петро Порошенко офіційно запровадив воєнний станї в Україні з 26 листопада.