ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄС згортає співпрацю з Україною щодо модернізації кордонів, - ЗМІ

Європейський союз закриває проект з модернізації та будівництва прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) з Україною

Depo.Влада
20 лютого 2018 15:10
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в матеріалі Reuters, передає Depo.ua.

Повідомляється, що проект модернізації шести українських контрольно-пропускних пунктів на східному кордоні ЄС був запущений в 2014 році.

Так, проект був спрямований на те, щоб допомогти інтегрувати економіку України шляхом будівництва або модернізації контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

На думку ЄС, проекти були спрямовані на скорочення термінів перетину кордонів та вдосконалення митних процедур. Зазначається, що на кінець 2017 року жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 млн. євро.

За інформацією Reuters, проект закрили після низки затримок, помилок та перевитрат за участю місцевих чиновників та підрядників. Агентство посилається на внутрішню кореспонденцію уряду України та листування між Європейською комісією та українською владою.

"Після нашої оцінки ми дійшли висновку, що проекти не можуть бути доопрацьовані вчасно. В даний час 6 проектів закриваються, а невитрачені гроші відшкодовуються", - сказав представник ЄС.

Один з високопоставлених європейських дипломатів, який займається питаннями відносин з Україною, сказав: "Існує певна втомленість в Україні. Люди розгнівані через відсутність реформ, особливо з корупцією".

Але, за його словами, ЄС буде продовжувати підтримувати країну.

У ДФС заявили, що серед причин таких були зміна персоналу всередині служби, а також тривалий час, необхідний для оформлення контрактів та отримання схвалення.

"Реалізація проектів відповідно до графіка не була виконана належним чином, що в найближчому майбутньому призведе до провалу проектів", - повідомив співробітник ДФС в березні 2017 року.

Посадова особа ДФС надала копію цієї записки Reuters за умови, що автор документу не буде ідентифікований.

Роман Насіров, колишній керівник ДФС, заявив в інтерв'ю, що проекти контрольних пунктів ускладнюються тим, що в Україні часом неможливо забезпечити необхідне співфінансування. Він дав коментар Reuters незадовго до звільнення з посади 31 січня.

Найбільший контракт на два контрольні пункти отримала фірма "Енергомонтажвентиляція", яка спеціалізується на встановленні вентиляційних агрегатів і не мала жодного досвіду отримання державних тендерів на будівництво, згідно з онлайн-реєстром державних контрактів.

Фінансовий директор "Енергомонтажвентиляції" Сергій Романенко у жовтні минулого року звинуватив посадовців України та ЄС у перешкоджанні завершенню робіт на двох КПП на румунському кордоні.

"Контрольно-пропускні пункти "Дяківці" та "Красноільський" виконані на 80-85%, але на сьогоднішній день ми не отримали жодної копійки", - сказав він.

ДФС повідомила, що не заплатила "Енергомонтажвентиляції", оскільки компанія не надала документи, що підтверджують завершення роботи.

Судові документи показують, що компанія зареєструвала та програла позов у ​​минулому році проти ДФСS за несплату грошових коштів, які, на думку фірми, заборговані за роботу на контрольних пунктах. ДФС підтвердила, що підрядник програв суд, але не надала додаткових відомостей.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада