Безвіз під загрозою: В ЄС "насідають" на Україну через Антикорупційний суд

Європейський Союз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії

Про це йдеться у письмовому коментарі від імені речника ЄС, який надійшов на запит "Європейської правди", передає Depo.ua.

У Брюсселі нагадали, що їхні українські партнери неодноразово брали зобов'язання щодо створення АКС.

"Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні... Тому ми вітаємо подання законопроекту (президентом)", – йдеться у коментарі.

Водночас представлений президентом законопроект, на думку ЄС, не є таким, що відповідає зобов'язанням України.

"Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі", – наголосили у Брюсселі.

Речник Євросоюзу підкреслює, що створення АКС у відповідності до зобов'язань України необхідне також для виконання безвізових вимог.

"Його (Антикорупційного суду – ред.) створення... вимагає також Європейська комісія в межах моніторингу за механізмом візового призупинення", – йдеться у коментарі.

Наголошується також, що Євросоюз координує свої зусилля з іншими міжнародними гравцями: "ЄС тісно співпрацює з США та МВФ у цьому питанні, і, звичайно, готовий продовжувати співпрацювати з відповідними українськими органами влади для підтримки цього процесу".

За інформацією видання, наприкінці минулого тижня з представництва ЄС також був спрямований офіційний лист на адресу голови Адміністрації президента, спікера Верховної Ради та ключових міністрів, в якому ЄС офіційно повідомив Україну про свою позицію.

Водночас у представництві ЄС утрималися від детальних коментарів із цього приводу, підтвердивши лише, що консультації тривають.

Нагадаємо, у Порошенка кажуть, що законопроект про Антикорупційний суд відповідає порадам Венеціанської комісії.

Довідка: 22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". Документ спрямований на визначення засад організації та діяльності цього суду і спеціальних вимог до його суддів і гарантій їх діяльності. Зокрема, передбачається, що для призначення на посаду судді Вищого антикорупційного суду громадянин, крім стажу роботи на посаді судді/адвоката, наукової діяльності, мусить мати значний досвід роботи у міжнародних міжурядових організаціях чи міжнародних судових установах за кордоном у сфері права з питань протидії та боротьби із корупцією тощо.

26 грудня 2017 року на сайті парламенту з'явилися тексти зареєстрованих 22 грудня законопроектів "Про Вищий антикорупційний суд" та "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів у зв'язку з прийняттям закону "Про Вищий антикорупційний суд", внесених у ВР Порошенком.

Водночас у Центрі протидії корупції (ЦПК) наголосили, що президентський проект закону про Антикорупційний суд не відповідає ключовим рекомендаціям Венеціанської комісії.

Водночас МВФ офіційно повідомив українську владу про те, що схвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов'язань перед міжнародними партнерами. Лист на трьох сторінках пояснює, чому такий закон не дозволить створити суд, який користувався би довірою в Україні та закордоном. Зауваження фонду розбиті на три групи – щодо процедури відбору суддів, щодо положень закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також щодо юрисдикції суду. Загалом у документі – 9 системних зауважень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme