ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄС перевіряє готовність Македонії і Албанії до переговорів щодо вступу

Європейський союз почав процесс перевірки готовності Македонії та Албанії для початку переговорів щодо вступу до блоку

Depo.Влада
18 липня 2018 13:32
ФОТО: depo.ua

Про це у Twitter повідомив єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ган під час візиту до Скоп'є, передає Depo.ua.

"Сьогодні ми офіційно розпочали процедуру перевірки з Македонією та Албанією, визначивши шлях для відкриття переговорів про вступ в наступному році. Велика мотивація продовжувати та інтенсифікувати реформи!", - написав Ган.

Процес перевірки зобов'язує Македонію та Албанію мобілізувати всі свої можливості для виконання передумов для офіційного початку переговорів щодо вступу до ЄС.

Двом країнам було висунуто декілька ключових умов, зокрема, завершення судових реформ, активне розслідування та винесення вироків у справах про корупцію на високому рівні, реформи секторів розвідки та безпеки та реформа у сфері державного управління.

Нагадаємо, 17 квітня Європейська Комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати офіційні переговори про вступ Албанії до Європейського Союзу.

Наприкінці червня міністри закордонних справ країн ЄС відклали початок переговорів про вступ з Албанією і Македонією до літа 2019 року через спротив Франції, Нідерландів і Данії.

Довідка. З шести західнобалканських країн, які не є членами Євросоюзу, переговори про приєднання до ЄС уже ведуть Сербія та Чорногорія. Косово та Боснія і Герцеговина є "потенційними кандидатами".

Македонія є країною-кандидатом на вступ до ЄС з кінця 2005 року. Початок переговорів поки що блокується Грецією, яка побоюються територіальних претензій свого північного сусіда.

Албанія стала кандидатом у червні 2014 року. Єврокомісія раніше критикувала повільну та неефективну судову систему країни та широко розповсюджену корупцію, але зараз бачить прогрес у боротьбі з цим. Крім того, перешкодою для вступу в ЄС Брюссель вважає високий рівень організованої злочинності та торгівлю наркотиками в Албанії. Тим не менше, країна є членом НАТО з 2009 року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада