Єльченко в ООН заявив про безпрецедентну мілітаризацію Криму Росією

Нарощування Росією військової сили в окупованому Криму, а також використання півострова як бази для бойових операцій в Сирії та інших частинах регіону, створює далекосяжні наслідки для Південної Європи, Північної Африки і Близького Сходу

Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на засіданні щодо мілітаризації окупованого Криму, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Окупація й наступна мілітаризація Криму має далекосяжні наслідки для безпеки не тільки в Чорноморському регіоні, але в усій Південній Європі, а також в регіоні Північної Африки та Близького Сходу. Нинішні події в Сирії є переконливими доказами цьому", - сказав Єльченко.

Також постпред звернув увагу на останнє поширення військової агресії Росії в Азовському морі, що також "загрожує стабільності" в регіоні. Він нагадав про перешкоджання РФ навігації в Азовському морі, нарощуванні сил, а також створення проблем екологічного характеру.

"Враховуючи нинішню нестабільну ситуацію у сфері безпеки, Україна має намір представити проект резолюції Генасамблеї ООН з метою упередження Росії від подальшої мілітаризації території України та навколишніх регіонів", - нагадав постійний представник України при ООН.

Також МЗС України планує підготувати проект резолюції Генеральної асамблеї ООН за мілітаризації окупованого Криму. У міністерстві заявили, що є обґрунтовані підозри, що там може бути ядерну зброю або, як мінімум інфраструктура для ядерної зброї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна