Яценюку нікуди подіти зайві 50 млн грн

Для інформаційної безпеки країни найважливіше, на думку прем'єра, розмістити роліки про країну на CNN
Depo.Влада
5 серпня 2015 08:50
ФОТО: depo.ua
Яценюку нікуди подіти зайві 50 млн грн
Яценюку нікуди подіти зайві 50 млн грн

Про Україну мало пишуть і нам (Міністерству інформації) потрібно зробити так, щоб корпункти CNN з'явилися в містах України - ось головний рефрен вчорашнього виступу прем'ра в Мінінформації.

Яценюк вже давно всі свої виступи перетворює на таку собі медіа-подію, головною задачею якої є цитованість. І справді, наша журналістика живе трохи дивним життям, коли ми хапаємося за якусь красиву фразу, а потім за 2-3 дні навіть не думаємо згадати, що колись пропонував політик.

Ось лише малесенький (може 1%) від обіцянок Яценюка за останній час, які підібрала "Ділова столиця". Так, в січні цього року Арсеній Яценюк "дав чотири дні на розробку пріоритетного плану реформування вугільної галузі". Минуло три місяці і прем'єр знову доручає, цього разу "представити програму реформування вугільної галузі" на з'їзді шахтарів. Ще за тиждень, він вже "вимагає внести програму на розгляд Кабміну". Реально цей документ поступив на розгляд уряду аж в травні, а наприкінці червня Кабмін забракував його, про що сумно повідомив профільний міністр Володимир Демчишин.

Минулого тижня розпочалися качелі з відсутністю вугілля на ТЕС, які стали вишенькою в цьому тортику. Не виконав глава уряду, за окремим винятком, і січневу обіцянку провести публічний конкурс на посади керівників 62 найбільших державних компаній, не провів заплановану ще в лютому "повну кадрову заміну всіх територіальних органів виконавчої влади", не повернув з березня до державного бюджету арештовані 1,4 млрд. доларів оточення Віктора Януковича, не розпочав анонсовану "широкомасштабну операцію з боротьби з корупцією на митниці та в податковій" і навіть не добився створення посади віце-прем'єра з питань європейської інтеграції. І цей перелік можна продовжувати майже до безкінечності.

Але перейдімо до CNN. Ще в лютому Арсеній Яценюк пообіцяв організувати на вітчизняних телеканалах широку медійну програму роз'яснення реформ, які проводить його уряд. Минуло чотири місяці, а результату, окрім нудної програми "10 хвилин з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком", знятої у форматі монологу і яку показують кілька телеканалів, також немає.

Тепер про роз'яснення для українців забули і будемо допомагати європейцям. Але почнемо з простого - що Мінінформації покаже в ролику. Якщо ти рекламуєш країну - треба розуміти, що ти рекламуєш. Про що мають бути ролики неясно, а тому можна передбачити, що буде оголошено конкурс на який зберуться всі провідні рекламні агенції. Нормальний ролик коштує 50-70 тис доларів (дешевенький за 10-20) і почнуть генерити якісь ідеї. Потім за пару мільйонів доларів ролики розмістять на Євроньюз і CNN. А от що далі - незрозуміло взагалі. Бо будь-яка рекламна компанія передбачає продаж товару. Що хоче продати Яценюк ЄС і США? Туризм? Сумнівно. Інвестиційно привабливість? Смішно, бо реформ нема і найголовніше - нема єдиних правил гри для всіх. Тому питання, що рекламувати, риторичне.

Друге побажання прем'єра відкрити корпункти того ж CNN взагалі виходить за рамки логіки. По-перше тому, що всі світові телеканали мають або представництва або кореспондентів в гарячих точках. 2-3 рази на тиждень всі головні світові видання пишуть про Україну. По-друге, я просто не уявляю собі, що має зробити Мінінформ для відкриття корпунктів. Уявляєте собі дзвінок Юрія Стеця до керівника CNN з проханням відкрити корпункт в Одесі, бо так хоче наш керівник уряду? Це стане головним анекдотом медіатусовки США 2015 року.

І останнє. Вже місяць, в Мінкульті Кириленка лежить пропозиція від однієї з найбільших світових громадських організацій, яка пропонує за 1 євро(!) зробити такий собі журналістський хаб на території студії ім. Довженка. Вони обладнають приміщення і дадуть мождивість всім журналістам, які приїздять в Україну, працювати в такому собі спільному офісі. Але тільки дурень тратить 1 євро, коли можна з гордістю сказати - я потратив мільйонів 50 на рекламну кампанію, яка на фіг нікому не здалася.

Мітки: реклама, CNN