Яценюк розповів, що разом з президентом вирішив підвищувати зарплати і пенсії

З першого вересня в Україні зростуть мінімальні зарплати та прожитковий мінімум
Depo.Влада
30 серпня 2015 18:37
ФОТО: depo.ua

Про це заявив  прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє depo.ua з посиланням  на "ВВС Україна".

"Ми разом з президентом ухвалили рішення щодо необхідності підвищення соціальних стандартів. Так, чинний закон передбачав зростання мінімальної зарплатні і прожиткового мінімуму з 1 грудня. Але ми працювали над тим, щоб знайти фінансовий ресурс і підвищити мінімальну заробітну платню і прожитковий мінімум, а відповідно зарплати для українців вже з 1 вересня", - розповів керівник уряду.

За його словами, для цього потрібно приблизно 10 мільярдів гривень, "і ми ці гроші знайшли". "До парламенту вноситься закон, який передбачає збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян", - додав Яценюк.

Говорячи про окремі категорії, яких стосуватимуться зміни, він зазначив, що зарплата вчителів без категорії зросте на 470 гривень, вчителів вищої категорії - на 605, сімейних лікарів - на 453, медсестер - на 304, працівників соціальної сфери - на 304, бібліотекарів - на 348.

Стипендії студентів, за словами прем'єра, з 1 вересня зростуть на 95-112 гривень.

Мінімальна пенсія становитиме 1074 гривні, мінімальна зарплата - 1378 (зараз - 1218).

"Це означає, що заробітна платня повинна піднятися не лише у бюджетній сфері, вона повинна піднятися у цілому по економіці", - вважає голова Кабміну.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua