Яценюк вирішив показати парламенту "кузькіну мать"

Сьогоднішнє блокування трибуни "Народним Фронтом" - яскрава демонстрація з боку Яценюка того, що без цієї фракції ВР не може бути дієздатною

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Яценюк вирішив показати парламенту "кузь…

Сьогодні Верховна Рада пішла на вимушену перерву через блокування трибуни Верховної Ради з боку нардепів від фракції "Народний фронт". Приводом для цього шоу послугував провал голосування закону про спецконфіскацію. Особливо активно репетував Сергій Пашинський, який під час виступу з трибуни заявив про те, що через відсутність цього закону Україні не повернуть 2 мільярди доларів, вкрадені Януковичем. "Цей закон буде прийнятий, хочете ви цього чи ні, і награбовані гроші Януковича будуть забрані у бюджет там, звідки їх вкрали", - істерично завивав Пашинський з трибуни.

Втім, справа не в "альтруїзмі" з боку "НФ", який давно просуває даний законопроект (насправді, законопроект безграмотний з юридичної т очки зори і відкриває можливість "спецконфісковувати" майно заочно у будь-кого, а не лише Януковича), а в цілеспрямованій тактиці керівництва "НФ" на чолі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Він демонструє своїм політичним партнерам, що без "фронтовиків" жодна конфігурація зі створення більш-менш стійкої більшості є недієздатною. А закон про спецконфіскації, який досить неоднозначно сприймається експертами, але з точки зору популізму видається неперевершеним, став тут в нагоді.  З огляду на те, що "прем’єріада" зайшла в глухий кут, така "показуха" з боку "НФ" під куполом має на меті показати: без Яценюка та його депутатських штиків парламент приречений…

Тут варто оговорити, що всі запропоновані Заходом кандидатури на посаду прем’єра замість Яценюка успішно зірвалися. Мова йде не лише тільки про Андрія Садового, який вчора мало не ногами-руками відбивався від того, щоб стати очільником уряду. Тим самим, до речі, Садовий наніс ще один дуже серйозний удар по партії "Самопоміч", яка позиціонувала себе як політична сила, готова до реалізації серйозних реформ.

Якщо говорити про інші кандидатури, то Наталія Яресько, яку сватали на посаду наступниці Яценюка, банально не набере потрібну кількість голосів у Верховній Раді. Окрім того, вона виставила надзвичайно велику кількість умов, на які не дуже хотів йти навіть сам президент Петро Порошенко. Що ж до кандидатури чинного спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, то тут виникає інша проблема – Яценюк поширює хвилю, що його Захід не хоче бачити на посаді голови Кабміну, як людину, пов’язану з президентом, що фактично призводить до монополізації Банковою влади в Україні.

З огляду на це, попри істеричні заяви Юрія Луценка про те, що в БПП нібито є якась міфічна кандидатура, видається на те, що це не більш ніж блеф. А тому всі шанси залишитися на посаді зберігає чинний прем’єр. Фактично це – тактична перемога Яценюка. Про стратегію говорити годі, оскільки ситуація може змінитися досить швидко, і головне завдання Яценюка полягає в тому, щоб банально втриматися на своєму місці.

До осені ці політичні "гойдалки" навряд чи винесуть Яценюка з його крісла. А тому логічно, що Яценюк вирішив закріпити успіх, показавши всім, що без "Народного Фронту" жодна конфігурація владної більшості існувати не спроможна. І треба сказати, що поки так воно, схоже, і виходить…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme