Яценюк вимагає перевірити його "Стіну"

Партія "Народний фронт" та її лідер Арсеній Яценюк вимагають якнайшвидшої перевірки виконання робіт із проекту "Стіна"
Depo.Влада
12 жовтня 2016 14:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук, передає Depo.ua з посиланням на Gazeta.ua

Так він прокоментував заяву керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника про те, що відповідне розслідування поки що не дало результатів.

"Народний фронт" і Арсеній Яценюк вимагають якнайшвидшої повної перевірки виконання робіт із проекту "Стіна". Ми зацікавлені в тому, щоб встановити істину й нейтралізувати кампанію кремлівської пропаганди проти облаштування кордону з Росією", - наголосив Тетерук.

"Інженерне облаштування кордону було й залишається необхідним - поряд з іншими проектами посилення обороноздатності й переозброєння війська. Ми це розуміли з перших днів уряду Яценюка. Тим більше - після того, як російська агентура на каналі "Інтер" і в Опоблоці розпочала системно шельмувати цей проект. Москва зацікавлена саботувати облаштування кордону, зірвати чи дискредитувати будь-які оборонні проекти України", - сказав він.

Нардеп також вказав на правові суперечності в поведінці керівників НАБУ щодо проекту "Стіна".

"По-перше, Ситник в своєму інтерв'ю вкотре підтвердив очевидний, давно відомий факт: Яценюк і його уряд не мали й не мають жодного стосунку ані до виконання робіт в рамках відповідних бюджетних програм, ані до обрання виконавців цих робіт. Інженерне облаштування кордону - децентралізовані роботи, які не потребують жодного втручання Кабміну чи прем'єра. Але деякі ЗМІ замовчують цей аспект і безсоромно використовують тему "Стіни" для дискредитації не так Яценюка, як цілої державної влади", - підкреслив Тетерук.

"По-друге, НАБУ заявляло, що "розслідує" цей проект від березня 2016 року. Нині ж Ситник каже, що, цитую, "необхідно провести ще дуже багато роботи: фактичний огляд, вивчення кошторисної документації, проведення експертиз, ревізій". Ми вітаємо таку ретельність детективів бюро, ми на вашому боці, - але ж що ви робили півроку?

По-третє, якщо не проведено експертизи й ревізії, не виявлено ознак злочину - навіщо НАБУ взагалі говорить про проект "Стіна" й створює інформаційні приводи для кампанії російської пропаганди проти України?", - відзначив народний депутат.

Нагадаємо, слідчі Національного антикорупційного бюро виявили порушення на будівництві проекту "Стіна" на кордоні з Росією.

Довідка: що 2014 року тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк ініціював зведення оборонних споруд на близько 1500 км межі з Росією у Чернігівській, Сумській і Харківській областях. Проект виконаний на 12%.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада