Яценюк вимагає перевірити його "Стіну"

Партія "Народний фронт" та її лідер Арсеній Яценюк вимагають якнайшвидшої перевірки виконання робіт із проекту "Стіна"

Про це заявив перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук, передає Depo.ua з посиланням на Gazeta.ua

Так він прокоментував заяву керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника про те, що відповідне розслідування поки що не дало результатів.

"Народний фронт" і Арсеній Яценюк вимагають якнайшвидшої повної перевірки виконання робіт із проекту "Стіна". Ми зацікавлені в тому, щоб встановити істину й нейтралізувати кампанію кремлівської пропаганди проти облаштування кордону з Росією", - наголосив Тетерук.

"Інженерне облаштування кордону було й залишається необхідним - поряд з іншими проектами посилення обороноздатності й переозброєння війська. Ми це розуміли з перших днів уряду Яценюка. Тим більше - після того, як російська агентура на каналі "Інтер" і в Опоблоці розпочала системно шельмувати цей проект. Москва зацікавлена саботувати облаштування кордону, зірвати чи дискредитувати будь-які оборонні проекти України", - сказав він.

Нардеп також вказав на правові суперечності в поведінці керівників НАБУ щодо проекту "Стіна".

"По-перше, Ситник в своєму інтерв'ю вкотре підтвердив очевидний, давно відомий факт: Яценюк і його уряд не мали й не мають жодного стосунку ані до виконання робіт в рамках відповідних бюджетних програм, ані до обрання виконавців цих робіт. Інженерне облаштування кордону - децентралізовані роботи, які не потребують жодного втручання Кабміну чи прем'єра. Але деякі ЗМІ замовчують цей аспект і безсоромно використовують тему "Стіни" для дискредитації не так Яценюка, як цілої державної влади", - підкреслив Тетерук.

"По-друге, НАБУ заявляло, що "розслідує" цей проект від березня 2016 року. Нині ж Ситник каже, що, цитую, "необхідно провести ще дуже багато роботи: фактичний огляд, вивчення кошторисної документації, проведення експертиз, ревізій". Ми вітаємо таку ретельність детективів бюро, ми на вашому боці, - але ж що ви робили півроку?

По-третє, якщо не проведено експертизи й ревізії, не виявлено ознак злочину - навіщо НАБУ взагалі говорить про проект "Стіна" й створює інформаційні приводи для кампанії російської пропаганди проти України?", - відзначив народний депутат.

Нагадаємо, слідчі Національного антикорупційного бюро виявили порушення на будівництві проекту "Стіна" на кордоні з Росією.

Довідка: що 2014 року тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк ініціював зведення оборонних споруд на близько 1500 км межі з Росією у Чернігівській, Сумській і Харківській областях. Проект виконаний на 12%.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада