Яценюк про судову реформу: Тепер все буде інакше

Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк прокоментував ухвалення змін до Конституції України в частині правосуддя і законопроекту про судоустрій і статус суддів, які сьогодні були схвалені Верховною Радою
Depo.Влада
2 червня 2016 15:56
ФОТО: depo.ua

Про це він написав у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Нарешті ми перейшли цей важливий рубіж. Реформа правосуддя набирає цілісної форми. Справедливий суд – це так само важливо, як і обороноздатність держави чи наша енергетична незалежність. Справедливий суд – це великий поступ у боротьбі з корупцією і обов’язкова передумова для економічного зростання. Справедливий суд – це наш обов’язок перед кожним громадянином України", -  написав Яценюк.

Екс-прем'єр зазначив, що всі позитивні новації, реформи цілих галузей, спрощення адміністративних послуг держави або навіть створення нової поліції були б малоефективними в умовах старого забюрократизованого і корумпованого кривосуддя.

"Ми не могли рухатися далі, коли за хабар можна було випустити на свободу будь-якого злочинця, скасувати важливе державне рішення або відстояти примха олігархів, нехтуючи інтересами мільйонів громадян ", -  написав він.

На його думку, тепер все буде інакше, тому що судді будуть обиратися за конкурсом.

"Усі нинішні не зможуть працювати далі, не пройшовши через конкурси чи жорсткі кваліфікаційні вимоги та іспити. Нове законодавство гарантує громадськості можливості для контролю за усіма претендентами на суддівську мантію. Для цього запрацює Громадська рада доброчесності. І головне – віднині недоторканість суддів суттєво обмежена. Сьогодні Верховна Рада ухвалила історичне рішення. Цього прагнула вся Україна. На це сподівалися усі, хто вірить у нашу державу і підтримує нас у ці непрості часи", -  написав він.

Нагадаємо, 2 червня народні депутати ухвалили за основу та в цілому законопроект №3524 Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада