Яценюк запевняє, що люстрація дістане чиновників вже 1 листопада

Перевірки вищих посадових осіб та державних службовців відповідно до закону «Про очищення влади» починаються з 1 листопада
Depo.Влада
16 жовтня 2014 14:59
ФОТО: depo.ua
Яценюк запевняє, що люстрація дістане чиновників вже 1 листопада
Яценюк запевняє, що люстрація дістане чиновників вже 1 листопада

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання уряду, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Далі (після звільнення 39 чиновників вищої категорії, - ред.) уряд приймає розпорядження про затвердження плану проведення перевірок відповідно до закону про очищення влади», - сказав він.

«В першу чергу під перевірки, які починаються з 1 листопада поточного року, потрапляють прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр, віце-прем'єри, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну, глава Національного банку, глава ЦВК, члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, голови Служби зовнішньої розвідки та Управління держохорони, глава Адміністрації Президента, глава Секретаріату Кабміну, члени всіх національних комісій», - зазначив Яценюк.

Прем'єр пояснив, що перевірка цих держслужбовців є тільки першим блоком осіб, які пройдуть відповідну перевірку.

Яценюк заявив, що в другий блок тих, хто підпадає під перевірку, увійдуть міністр юстиції та його заступники, керівники Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби, Служби безпеки України та відповідні підрозділи, судова адміністрація і відповідні підрозділи, генеральний прокурор та його заступники, а також посадові особи Генпрокуратури України.

Він додав, що уряд розраховує закінчити перевірки першої та другої хвилі до січня-лютого 2015 року.

Після цього почнеться третій блок перевірок, які торкнуться суддів. Цей етап перевірки почнеться в грудні 2014 року і закінчиться в грудні 2015 року. Прем'єр нагадав, що в Україні близько 9 тис. суддів.

Після цього, за словами глави уряду, з березня по травень 2015 року будуть проведені перевірки перших заступників та заступників міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну, перших заступників та заступника голови НБУ, СБУ, Адміністрації Президента, Держуправління справами, заступників в секретаріаті Кабміну, в тому числі керівники районних, обласних прокуратур, військових прокуратур, органів внутрішніх справ.

Також в блок перевірок, який буде проведено з квітня 2015 року по червень 2016 року, потраплять посадові особи територіальних органів Мін'юсту, посадові особи територіальних органів МВС, територіальних підрозділів Державної фіскальної служби України і нижчого рівня, всі органи СБУ, судової адміністрації та районних прокуратур.

На останньому етапі (з вересня 2015 року по грудень 2016 року) перевірку пройдуть військові посадові особи Збройних сил України та інших військових формувань, крім військовослужбовців строкової служби.

Нагадаємо, Яценюк повідомив, що люстрація торкнулася 39 чиновників вищого ешелону влади.