Яценюк «урізав» зарплату Порошенку

Президент Петро Порошенко заробляє 9296 гривень на місяць
Яценюк «урізав» зарплату Порошенку
Яценюк «урізав» зарплату Порошенку

Про це повідомив керівник департаменту доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Олег Кошелєв, передає depo.ua з посиланням на «Главком».

Повідомляється, що такий «скромний» дохід глави держави пов'язаний з економністю прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Оплата праці президента, згідно із законом, встановлена на рівні 140% від зарплати глави уряду.

Наприклад, навесні, коли Яценюк отримував 18 тисяч гривень, то дохід Порошенка, який переміг на виборах, спочатку становив 25 тис. гривень. Однак у середині літа прем'єр урізав свою зарплату до розміру посадового окладу (6,64 тис. гривень). Паралельно автоматично впала й оплата праці президента.

При цьому доходи радників президента тепер виглядають набагато привабливіше, ніж у їхнього шефа. У наданій Адміністрацією Президента інформації вказується, що місячний фонд оплати праці п'яти радників Порошенка становить 75,7 тис. гривень. Тобто, у середньому - по 15 тис. гривень на кожного.

Як повідомляв depo.ua, Кабмін запропонував Верховній Раді встановити в 2015 році мінімальну заробітну плату в Україні за місяць з 1 січня на рівні 1218 гривень, а з 1 грудня - 1378 гривень.