UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Яценюк розповів про зірване засідання уряду щодо нафтопроводу Медведчука у 2016 році

У 2016 році зірвалось засідання уряду, на якому мали розглянути заборону на транспортування нафтопродуктів з Росії через трубопровід, який пов'язують з кумом Путіна Віктором Медведчуком

Про це розповів колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк в ефірі програми "Свобода Слова Савіка Шустера", повідомляє Depo.ua.

Він зазначив, що нафтопродуктопровід "Прикарпатзахідтранс" у 2015 році за рішенням суду перейшов у руки людей, які мають відношення до Віктора Медведчука.

"Уряд не має можливості натиснути на суд, і тому я прийняв рішення наступне (це було 6 квітня 2016 року): я скликаю засідання Кабінету міністрів і одне з питань порядку денного – введення санкцій, а точніше заборона на імпорт нафтопродуктів з Російської Федерації. Мета була така, щоб не дати можливості транспортувати ці нафтопродукти, у тому числі по нафтопродуктопроводу, про який ви зазначали, який має відношення до пана Медведчука ("Прикарпатзахідтранс", – ред.)", – розповів Яценюк.

За його словами, для розгляду цього питання було скликано позачергове засідання Кабінету міністрів на 8 квітня 2016 року.

"І воно не відбулося, тому що мені зірвали кворум. Вперше в моїй історії як прем'єр-міністра України мені зірвали кворум. І це фактично було останньою крапкою у прийнятті мною рішення про подачу заяви про відставку з посади прем'єр-міністра", – сказав ексочільник уряду.

На запитання, хто саме зірвав кворум, Яценюк відповів, що члени уряду від партії "Народний фронт", яку він очолював, прийшли на засідання, а "деякі інші члени Кабінету міністрів не з'явилися в ту п'ятницю".

Нагадаємо, 19 лютого РНБО вирішила повернути у держвласність нафтопровід Самара-Західний напрямок.

Секретар РНБО Олексій Данілов обіцяє, що українці скоро дізнаються, хто вкрав майже 1,5 тис км трубопроводу

Довідка:  Магістральний трубопровід "Самара-Західний напрямок" був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва. Водночас, дочірня компанія російської АК "Транснафтопродукт" не передала його у власність України. У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок", що проходить територією України, за Україною, а Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках рішення підтвердили.

Згодом, у 2015 році, Господарський суд Рівненської області рішення скасував нібито за нововиявленими обставинами. У 2017 році, той же Господарський суд Рівненської області рішення, в основі якого був завідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи експертів ДП "УкрДІАП",  визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" за ТОВ "Прикарпатзахідтранс".

Детективи НАБУ з 2017 року здійснюють розслідування фактів обставин передачі права власності на частину нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок", що проходить територією України, суб’єктам господарювання Росії та причетності українських посадовців до вказаних суб’єктів господарювання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme