Яценюк назвав чотири мети Путіна у "священній війні" проти Заходу

Президент Росії Володимир Путін веде на території України "священну війну" проти Заходу і намагається досягнути кількох цілей
Depo.Влада
3 квітня 2015 16:54
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю французькому виданню L'Express сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє "Укрінформ".

На його думку, у Путіна чотири наступних цілі: розкол Євросоюзу для скасування економічних санкцій проти Росії, перетворення "українських проблем" у "постійний головний біль європейців", зменшення підтримки Києва Заходом і дестабілізація самої України.

"Частиною проекту (Путіна. - ред.) є зробити Україну некерованою і "failed State" (державою, що не відбулася), державою-банкрутом, у якій би панували не спроможна до оборони економіка, соціальна напруженість, політична нестабільність. Проте його боротьба масштабніша. Не помиліться, Путін бореться проти вас, європейців! Він бореться проти Сполучених Штатів! Він бореться проти цінностей вільного світу. Наразі Україна є головним полем битви у його "священній війні" проти Заходу", - наголосив глава українського уряду.

Яценюк додав, що Росія є загрозою не лише для України, а й для Євросоюзу та НАТО.

"Докази того, про що я говорю, у нас перед очима. Росія незаконно анексувала Крим. Вона захопила землі незалежної країни. Її армія продовжує атакувати наших солдатів на нашій території. Все це становить міжнародний злочин", - сказав український прем'єр.

Оцінюючи дотримання Мінських домовленостей, Яценюк зазначив, що частота обстрілів зменшилася, але українська сторона все ще чекає на реальне припинення вогню.

Коментуючи прагнення уряду України отримати летальну зброю від США, Яценюк зауважив: "Зброя є лише інструментом, не більше. Вона може також сприяти деескалації".

На думку прем'єр-міністра, військовий варіант не найкращий, але очевидним залишається те, що сила української армії є передумовою для повного здійснення Мінських угод від 12 лютого. За словами Яценюка, українці мають просту мету - запобігти подальшому просуванню терористів під російським командуванням.

"Це Європа, яку ми захищаємо. Ось чому я виступаю на користь оборонної військової допомоги, яка б дозволила Україні утримати свої позиції", - наголосив глава уряду.

Як повідомляв depo.ua, 1 квітня в Німеччині Яценюк сповістив, що 75 українських військових загинули та близько 400 отримали поранення з моменту оголошення про припинення вогню на Донбасі.