Яценюк попередив: держзамовлення отримають лише вузи з якісною освітою

Розроблений механізм забезпечення якості освіти: державне замовлення буде йти тільки на ті вищі навчальні заклади, які дають якісну освіту, наступного року почне працювати Агентство забезпечення якості освіті
Depo.Влада
6 вересня 2014 15:43
ФОТО: depo.ua
Яценюк попередив: держзамовлення отримають лише вузи з якісною освітою
Яценюк попередив: держзамовлення отримають лише вузи з якісною освітою

Про це повідомив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в суботу, 6 вересня, на робочій нараді з керівниками вищих навчальних закладів з імплементації Закону України «Про вищу освіту», який сьогодні набув чинності, передає ДеПо.

«Державне замовлення буде йти тільки на ті вищі навчальні заклади, які дають якісну освіту. Іншими шляхами ми не вирішимо проблему, як забезпечити якість освіти і зменшити кількість вузів, які є неефективними і видають папірці під назвою «диплом», - підкреслив прем'єр.

Яценюк також повідомив, що до Верховної Ради України буде внесено законопроект про єдиний Стипендійний фонд: «Стипендії потрібно платити тим, кому треба платити. Стипендія - це не соціальна пільга - це стимул. Наша пропозиція - створити єдиний Стипендійний фонд і прийняти рішення про те, яким чином, кому і на яких підставах виплачувати стипендії ».

Крім того Яценюк звернувся до керівників вузів: «На вас дивляться мільйони. Два мільйони студентів навчаються у вищих навчальних закладах. Від того, як ви думаєте, яку позицію ви займете, залежить майбутнє країни ». «Прошу, щоб разом з вами, усвідомлюючи свою відповідальність, ми зробили все, щоб українське майбутнє, українська молодь, отримали належну, якісну і потужну освіту. У нас є все для цього. Головне - воля і бажання», - сказав прем'єр.

Як повідомляв ДеПо, 1 липня цього року Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту.