Яценюк посміявся з українців зі своїм "соціальним газом"

Нечувана щедрість Арсенія Яценюка щодо компенсації 50% вартості газу - це насправді лише балачки та маніпулювання свідомістю
Depo.Влада
30 вересня 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Яценюк посміявся з українців зі своїм "соціальним газом"
Яценюк посміявся з українців зі своїм "соціальним газом"

Сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк влаштував на засіданні Кабміну атракціон нечуваної щедрості, пообіцявши українцям компенсувати з державного бюджету аж половину вартості природного газу.

За словами прем'єра, держава старанно готується до опалювального сезону і накопичує гроші, аби взяти на себе половину витрат простих людей за дороге паливо. "Соціальна ціна буде встановлена на рівні 50% від ринкової вартості газу. Ринкова вартість - 7 188 грн за тисячу кубометрів. На обсяг газу, який споживає домогосподарство до 200 кубометрів газу, Кабмін сьогодні приймає рішення щодо встановлення ціни удвічі меншої - 3 600 грн", - заявив Яценюк, окремо зазначивши, що така соціальна ціна діятиме лише для "домогосподарств, які використовують газ для опалення".

Мотиви Арсенія Петровича цілком очевидні, адже на носі не лише старт опалювального сезону, а й місцеві вибори, які відбудуться як раз за 10 днів після цього самого старту. Протягом усієї своєї "камікадзової" каденції прем'єр посилено готував людей до підвищення цін на комунальні послуги, в тому числі і на природний газ. Людям, зрозуміло, будь-яке підвищення цін подобатися аж ніяк не може, чим і поспішили скористатися конкуренти Арсенія Петровича - поціновувачі політичного популізму в особі Юлії Тимошенко, Олега Ляшка та інших. Як результат - рейтинг Яценюка стрімко впав, а його соратників-конкурентів навпаки. Отже треба було щось робити і очільник уряду не вигадав нічого кращого ніж протрубити на всю Україну про вольове рішення Кабміну розділити з населенням усі тяготи зимового періоду.

Але, будь-якій людині, що опалює помешкання газом ошук Яценюка видний неозброєним оком. Правда, переважна більшість людей, що опалюють житло газом і рахує кожну копійчину, живе по селах, і не дуже полюбляє читати інтернети.

Так от, аби зігріти середньостатистичний сільський будиночок, площею приблизно в 60 квадратів (що аж ніяк не палац), потрібно щонайменше 400 кубометрів газу на місяць, і ніяка компенсація від Яценюка власникам таких будинків не світить, хіба вони опалюватимуть своє помешкання пару днів на тиждень, наприклад, в святкові та вихідні дні. Отже щедрість Яценюка може торкнутися виключно власників тридцятиметрових халупок, яких в селах майже немає. Та й тим доведеться серйозно економити на опаленні, аби не вистрибнути за встановлений Кабміном ліміт.

Таким чином, розпіарене Яценюком піклування про простого українця насправді аж ніяк не загрожує держбюджету серйозними втратами, бо майже ні на кого не розповсюджуватиметься. Тому в сухому залишку маємо від Арсенія Петровича знущальницьке маніпулювання громадською думкою задля порятунку власного рейтингу, та більше й, бачиться, нічого.

Мітки: Газ, Яценюк