Яценюк доручив підготувати економіку до війни і посилити охорону правопорядку

Сьогодні прем'єр міністр України Арсеній Яценюк роздав низку доручень, спрямованих на посилення охорони громадського порядку і стратегічних об'єктів, а також підготовку до можливого переходу економіки на військові рейки
Depo.Влада
23 січня 2015 12:56
ФОТО: depo.ua
Яценюк доручив підготувати економіку до війни і посилити охорону правопорядку
Яценюк доручив підготувати економіку до війни і посилити охорону правопорядку

Про це він заявив під час селекторної наради з головами облдержадміністрацій, передають «Укрінформ» і «Українські новини».

Так, Яценюк затвердив список об'єктів для посиленої охорони правоохоронними органами від сьогодні.

«Зараз я підпишу доручення, тут є кілька сотень об'єктів загальнодержавного значення, що підлягають обов'язковій охороні Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією та Службою безпеки України», - сказав він.

Голова уряду уточнив, що до таких об'єктів належать: порти, аеропорти, ряд об'єктів «Укрзалізниці», гідротехнічні споруди, електростанції тощо.

«Я прошу також керівників обласних державних адміністрацій разом з МВС та СБУ визначити такий критичний перелік об'єктів місцевого значення. В першу чергу це стосується водопостачання, електропостачання, газопостачання та місць масового скупчення людей, тобто там, де може виникати високий рівень загрози», - зазначив прем'єр.

Окрім того, Яценюк доручив подвоїти кількість патрулів на вулицях, зазначивши, що завдяки таким заходам у Києві та Харкові криміногенна ситуація і загроза терористичних актів значно знизилися.

Голова уряду закликав силовиків «підняти всіх людей на патрулювання вулиць, на захист громадян».

«Ви виконуєте серйозні функції в зоні АТО, але ті сили і засоби, які є у вас в областях, повинні бути всі підняті «в рушницю», щоб люди відчували себе в безпеці», - сказав Яценюк.

У свою чергу виконуючий обов'язки Командувача Національної гвардії Олександр Кривенко зазначив, що підрозділи Нацгвардії переведені на посилений режим служби.

Прем'єр також доручив МВС і СБУ спільно з власниками приватних відеокамер спостереження сформувати загальну базу обміну інформацією. Мова йде про відеокамери, що встановлені на фасадах магазинів, офісів, просто на вулицях.

Яценюк закликав голів обласних державних адміністрацій надати Кабінету Міністрів уточнені мобілізаційні плани економіки своїх регіонів.

«Вимагаю від усіх, щоб кожна область подала остаточні мобілізаційні плани національної економіки на випадок того, якщо нам потрібно буде повністю переходити на військові рейки», - сказав він.

Крім того, прем'єр-міністр доручив Міністерству охорони здоров'я разом з обладміністраціями перевірити наявність ліків, необхідних для надання невідкладної допомоги, у тому числі препаратів для надання невідкладної допомоги пов'язаної з опіками, пораненнями та іншими випадками.

Як повідомляв depo.ua, за словами голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського, Україна готова запровадити воєнний стан, однак робити цього поки не буде.