Яценюк обіцяє нардепам позачергові сесії, доки не приймуть "безвізові" закони

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк обіцяє змусити нардепів проголосувати пакет законопроектів щодо лібералізації візового режиму з ЄС
Depo.Влада
5 листопада 2015 20:41
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Яценюк під час робочого візиту до Риги у четвер, 5 листопада, передає depo.ua.

"Зберуться завтра, післязавтра на позачергову сесію, до вівторка. Будуть голосувати на благо українського народу", - сказав Яценюк.

"Той, хто не голосує за закони, які підготовлені українським урядом разом із європейськими і західними експертами, той, хто не підтримує ухвалення цих законів, - виступає проти того, щоб українські громадяни не просто отримали право безвізових поїздок до Європейського Союзу, а дійсно стали частиною об'єднаної великої Європи", - підкреслив він.

Глава уряду звернувся до парламенту "проявити мудрість і політичну відповідальність".

"Не може бути взагалі дискусії. Якщо немає ухвалених законів, немає безвізового режиму. Якщо є прийняті закони, і ці закони відповідають критеріям Європейського Союзу, то у нас дуже високі шанси отримати безвізовий режим", - сказав він.

Це питання обговорювалося під час зустрічі Арсенія Яценюка з прем’єр-міністром Латвії Лаймдотою Страуюма, главою уряду Литви Альгірдасом Буткявічюсом та главою естонського уряду Тааві Рийвасом. Арсеній Яценюк наголосив, що в цієї теми є два аспекти. Перший із них – "суто технічний".

"Я наполягаю на тому, що ці закони повинні бути прийняті, щоб ніхто з різних експертів не сказав, що Україна не виконала технічні критерії", - сказав прем'єр..

"Другий аспект – політичний. Якщо буде хоча б одна зачіпка, що Україна не виконала технічні критерії, дехто може виступити і сказати, що саме через невиконання технічних критеріїв ми не прийняли рішення про надання безвізового режиму", - підкреслив він.

Нагадаємо, спікер парламенту Володимир Гройсман повідомив, що "безвізові законопроекти" розглянуть у вівторок.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.