Яценюк назвав головні успіхи та провали Кабміну

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк назвав основні провали та досягнення уряду
Depo.Влада
12 лютого 2016 06:32
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, він заявив в ефірі політичного ток-шоу "Право на владу" на каналі 1+1.

"Про успіхи зараз говорити не популярно, тому я відкладу це для політичних експертів та істориків. Я скажу, де ми провалилися. Основне, що зараз треба змінити – це Державна фіскальна служба і митниця. Це перший блок. Я би її назвав побутовою корупцією", - сказав прем'єр.

Водночас, за його словами, міністр фінансів України вже презентувала концепцію і новий підхід щодо реформи митниці. Він наголосив, що частина митниць, а саме чотири обласні митниці, передаються в управління іноземним радникам, а в цілому вся Державна фіскальна служба проходить реформу.

"Наприклад, ми вже втричі скоротили кількість податкових інспекцій – до 161 інспекції", - сказав Яценюк.

"Другий блок, що нам не вдалося – це змінити систему державної служби. І на це потрібне час. Третій блок – нам необхідно завершити формування Національного агентства запобігання корупції", - додав глава уряду.

"Щодо успіхів, я вам дуже коротко скажу. Перший успіх – відсутність газової залежності від Росії. Друге – не допустили дефолт. Третє – накопичили золотовалютні резерви з 5 млрд до 13. Четверте – списали 15 млрд доларів боргів, які не ми реструктуризували, які не ми брали. П'яте - зменшили зовнішній борг держави на 4,3 млрд доларів. Шосте – підвищили заробітні платні в армії вдвічі. Сьоме – у минулому році ми збільшили зарплати і пенсії на 13 і 19 відсотків відповідно", - наголосив Яценюк.

Він також додав, що той комплекс дерегуляції і реального викорінення радянської бюрократії та корупції – це те, що було зроблено в уряді.

"Починаючи з того, що ми скоротили вдвічі кількість регулюючих і контролюючих органів і закінчуючи тим, що взагалі заборонили перевірки як такі", - сказав Яценюк.

"Можна багато ще технічних речей називати, але цього мало. Тому що, у реформ є початок, але немає кінця. Тому що жодна країна в світі не може сказати, що вона повністю досконала й реформована", - резюмував він.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада