Яценюк нагадав американцям про "сумнозвісний Будапештський меморандум"

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що Україна є важливою частиною світової системи нерозповсюдження ядерної зброї
Depo.Влада
9 червня 2015 09:27
ФОТО: depo.ua

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час глобального форуму Американського єврейського комітету в рамках робочого візиту до Вашингтона в понеділок, 8 червня, передає depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

У своєму виступі він нагадав, що в 1994 році Україна разом з США, Великобританією і Росією підписали "сумнозвісний Будапештський меморандум", згідно з яким Україна відмовилася від одного з найбільших у світі ядерних арсеналів в обмін на гарантії територіальної цілісності, незалежності та суверенітету.

Проте зараз, підкреслив він, Україна втратила частину своєї території: "Цей конкретний факт підриває глобальні зусилля за програмою нерозповсюдження ядерної зброї. Уявіть, що хтось в Ірані чи іншій країні може сказати: Україна як країна позбулася ядерної зброї і втратила територію, тому які додаткові гарантії ми можемо отримати?".

"З цього нам треба зробити серйозні висновки. Україна дуже важлива для програми нерозповсюдження ядерної зброї і для миру і стабільності у всій Європі", - підкреслив він.