Яценюк дозволив транзит російських фур через Україну

Кабмін за пропозицією Мінінфраструктури дозволив транзит вантажного транспорту, включаючи російські вантажівки, на своїй території з 25 лютого, і доручив МВС та Нацгвардії України забезпечити безпеку руху транзитних потоків
Depo.Влада
24 лютого 2016 17:22
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Вони (росіяни - ред.) нам відкрили, ми за принципом взаємності робимо те ж саме. І протокольне рішення - забезпечити безпеку транзитних вантажів. Прийнято", - сказав глава уряду.

Присутній на засіданні міністр інфраструктури Андрій Пивоварський нагадав, що транзит було обмежено в результаті бар'єрів, введених Росією щодо українських вантажних потоків.

"Однак транзит не має обмежень і кордонів... Мінтранс РФ звернувся до нас офіційно з пропозицією зняти всі обмеження, які Мінтранс РФ ввів відносно українських вантажівок. Ми готові повернути дію тимчасових дозволів, та з 00:00 25 лютого повернути на територію України, транзит, який останні 10 днів був практично заблокований", - сказав Пивоварський.

Він також повідомив, що 23 лютого в Мінінфраструктури відбулася зустріч з представниками Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП), у ході переговорів було досягнуто взаєморозуміння щодо повного та швидкого відновлення транзитних переміщень автотранспортних засобів територією України.

"З перевізниками було досягнуто взаєморозуміння щодо важливості розблокування транзитних потоків", - сказав міністр.

Нагадаємо, 15 лютого Україна призупинила транзитні переміщення вантажних автомобілів з Росії. До цього активісти у регіонах блокували російські вантажівки.

Росія з 16 лютого повністю заборонила транзит українських автомобілів по території країни. 

16 лютого Мінінфраструктури домовилося з Росією про повернення додому українських фур. Режим "їду додому" запроваджується з 16  до 25 лютого включно. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада