Яшин: ГРУшники повернулися, опустивши очі долу

Доля ГРУшників Єрофеєва і Алєксандрова не цікава росіянам
Depo.Влада
25 травня 2016 16:33
ФОТО: depo.ua

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці російських опозиціонер Ілья Яшин, передає depo.ua.

"Надію Савченко зустрічають в Києві, як героя. Натовпи журналістів, депутати, президентський кортеж і глава держави з квітами. У Савченко велике майбутнє в українській політиці: вона дала своєму народові приклад мужності і гідності, перебуваючи за гратами в чужій країні. Ім'я Надії зараз знає, напевно, кожен український школяр.

Імена російських Грушники Єрофєєва і Александрова, на яких обміняли українську льотчицю, знають хіба що профільні чиновники і журналісти. Президент не зустрічає їх в аеропорту. Міноборони РФ відхрестилося від них, оформивши заднім числом наказ про звільнення. Колеги дивляться на бійців косо: мовляв, проявили малодушність, здалися в полон і дали козирі ворогові.

Савченко їде додому з гордо піднятою головою. Єрофєєв і Александров повертаються, потупивши погляд. Те, як зустрічають їх на батьківщині, дуже добре показує, що за війна почалася на Донбасі два роки тому. Для України вона стала національно-визвольною війною, яка увійде в історію країни. Для Кремля ця бійня була не більше ніж епізодом в геополітичному протистоянні із Заходом, де люди опинилися розумінням монетами. Тому Україна веде боротьбу за звільнення своїх героїв. А для Путіна герої в цій війні ті, хто не потрапив і виконував бойові завдання, не даючи доказів участі нашої армії в протистоянні.

Але найголовніше, що показала ця історія: українці, схоже, навчилися по-справжньому цінувати людське життя. Нікому там сьогодні не прийде в голову звинувачувати Савченко в тому, що вона опинилася в полоні. А в нашій традиції поки нічого, на жаль, не змінюється: "Скажи, а чому ти разом з танком не згорів?", - написав він.

Нагадаємо, сьогодні російські ГРУшники Євген Єрофеєв та Олександр Алєксандров, що потрапили в полон на Донбасі, були обміняні на Надію Савченко. У Москві Єрофеєва та Алєксандрова зустрічали лише дружини.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада