Ярема вважає, що закон про люстрацію суперечить Конституції

Генеральний прокурор України Віталій Ярема вважає, що так званий закон про люстрацію не відповідає Конституції та іншим законам України
Depo.Влада
30 вересня 2014 15:58
ФОТО: depo.ua
Ярема вважає, що закон про люстрацію суперечить Конституції
Ярема вважає, що закон про люстрацію суперечить Конституції

Як передає кореспондент ДеПо, про це він заявив у ході прес-конференції.

«Я висловив свою, а також думку юристів у листі, який надіслали в Адміністрацію Президента, де висловив свою точку зору з цього питання. Закон, який прийнятий Верховною Радою та погоджений з прем'єр-міністром України і направлений до Адміністрації президента, в багатьох випадках не відповідає Конституції України, а також міжнародному законодавству», - сказав він.

За його словами, під дію даного закону підпадає близько 1 млн громадян України.

«Тим самим порушується принцип індивідуальної відповідальності. Введення у силу цього закону призведе до великої кількості звернень до Європейського суду з прав людини. Уявіть собі, коли людину звільняють, на її місце ставлять іншу, а потім за допомогою суду людина відновлюється на посаді і вимагає дати їй роботу», - зазначив Ярема.

На його думку, це призведе до хаосу в державній службовій системі.

Разом з тим Ярема зазначив, що залишаються головними претензії до роботи судової системи влади. Зокрема, він розкритикував низку рішень Київського апеляційного суду щодо зниження застави для деяких одіозних осіб, у тому числі члена наглядової ради «Брокбізнесбанку» Дениса Бугая.

Як повідомляв ДеПо, 25 вересня спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон про очищення влади і передав його на підпис Порошенкові.