Ярема розповів, як йде справа про Януковича і чому не садять Добкіна

Генпрокуратура об'єднала в одне провадження всі злочини, вчинені командою Віктора Януковича, і розслідує їх як держзраду і створення злочинної організації
Depo.Влада
19 грудня 2014 07:47
ФОТО: depo.ua
Ярема розповів, як йде справа про Януковича і чому не садять Добкіна
Ярема розповів, як йде справа про Януковича і чому не садять Добкіна

Про це в ефірі 5 каналу повідомив генпрокурор Віталій Ярема, передає depo.ua.

«Сьогодні, відповідно до консультацій, які ми проводимо і з адвокатами родичів Небесної сотні, і з керівними фахівцями у сфері юриспруденції, ми вирішили об'єднати всі ці провадження в одне єдине. Дати йому кваліфікацію як «державна зрада», зокрема і «замах на державний лад» - це 109 стаття, а також 255 стаття - «створення злочинної організації» Віктором Януковичем», - повідомив Ярема.

«Ми охоплюємо період з 2010 року, коли під його тиском на КС були здійснені деякі протиправні дії, пов'язані з «тушками». Потім наступне рішення - зміна державного ладу і, нарешті, розкрадання, переслідування політиків Луценка, Тимошенко і врешті-решт, що призвело до трагічних подій, закінчуючи 20 лютого», - додав він.

За його словами, це все перебуває в рамках одного провадження, яке перебуває у керівника управління спеціальних розслідувань, пише «Українська правда».

«Ми намагаємося показати суспільству, що 4 роки перебування на посаді Януковича - це злочинна організація, метою якої було захопити владу і збагачуватися за рахунок українців і нашої держави. Ми проводитимемо заочне засудження Януковича, якщо нам не вдасться його привезти в країну», - також зауважив він.

Ярема також додав, що оточення Януковича, його адвокати і ще 22 людини зі списку санкцій ЄС і 29 - у списку санкцій Швейцарії намагаються забрати свої кошти і зняти санкції.

Крім того, генпрокурор заявив, що результати експертної оцінки показали неможливість притягнути Михайла Добкіна до кримінальної відповідальності.

«Була проведена фоноскопічна експертиза - вивчалися вислови Добкіна, які він використовував на мітингах, під час прес-конференцій, у ЗМІ. Експертиза показала, що там немає складу злочину, а значить, ми не можемо притягнути людину до кримінального покарання», - сказав Ярема.

За його словами, він чудово розуміє, як ставляться до цього рішення люди, які стояли на Майдані, але зазначив, що прокуратура може спиратися тільки на результати експертизи.

«За іншими фактами, наприклад, щодо пана Клінчаєва, отримані інші результати - зараз дніпропетровський суд розглядає його справу і кримінальне провадження здійснює СБУ», - додав генпрокурор.