Ярема назвав Януковича узурпатором і попросив РФ його затримати

Экс-президента Украины Виктора Януковича Генеральная прокуратура подозревает в узурпации власти и организации преступной группировки с целью наживы
Depo.Влада
6 лютого 2015 11:40
ФОТО: depo.ua
Ярема назвав Януковича узурпатором і попросив РФ його затримати
Ярема назвав Януковича узурпатором і попросив РФ його затримати

Про це заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема з трибуни Верховної Ради, передає depo.ua.

«До складу злочинної організації входили вищі посадові особи країни, які протягом 2010-2014 років перебували на керівних посадах в парламенті, центральних та місцевих органах виконавчої влади», - заявив Ярема.

За його словами, Янукович шляхом тиску на Конституційний суд домігся скасування конституційної реформи і узурпував владу.

«З метою узурпації влади шляхом тиску на КСУ була скасована конституційна реформа 2004 року. Таким чином Янукович взяв під свій контроль парламент і керував призначеним ним урядом. В результаті конституційного перевороту відбулася фактична узурпація влади», - заявив Ярема.

Збитки державі за час президентства Януковича Ярема оцінив у 100 млрд гривень.

Глава ГПУ повідомив, що направив запит до Генпрокуратури РФ встановити місце перебування і затримати Януковича, екс-главу уряду Миколу Азарова, екс-генпрокурора Віктора Пшонку та екс-главу СБУ Олександра Якименка.

Нагадаємо, що екс-президент був оголошений Інтерполом у розшук 12 січня 2015 року. А 20 січня український суд заочно заарештував Януковича.

4 лютого Верховна Рада позбавила Януковича звання президента України.