Ярема назвав винуватців всеукраїнської «сміттєвої люстрації»

Інциденти із засуванням в сміттєві баки чиновників і політиків відбуваються через бездіяльність правоохоронних органів, і подальше збільшення кількості таких випадків загрожує серйозними наслідками
Depo.Влада
9 жовтня 2014 15:41
ФОТО: depo.ua
Ярема назвав винуватців всеукраїнської «сміттєвої люстрації»
Ярема назвав винуватців всеукраїнської «сміттєвої люстрації»

Таку думку у своїй статті, розміщеній на сайті LB.UA, висловив генеральний прокурор України Віталій Ярема, передає ДеПо.

Він вважає, що коли перестають ефективно функціонувати органи державної влади, починають діяти закони сили і зброї.

«Одним з таких негативних проявів бездіяльності правоохоронної системи є так звана сміттєва люстрація. Згоден, що на емоційному рівні до багатьох «діячів» сучасності з корінням в минулому хочеться застосувати норми фізичного впливу швидше звичайного, а не сучасного українського права», - пише Ярема.

Разом з тим, за його словами, мовчазна, споглядальна позиція органів правопорядку провокує так званих сміттєвих люстраторів на подальше беззаконня, а, як відомо, апетит приходить під час їжі. «Але грань між «судом Лінча» і «сміттєвою люстрацією» дуже тендітна», - йдеться в статті генпрокурора.

Ярема також відзначає, що певна частина населення - сторонні спостерігачі і рядові обивателі - вітає подібну «сміттєву люстрацію», але тільки до тих пір, «поки ситуація беззаконня не торкнулася їх особисто».

Ярема наводить приклад: коли, наприклад, у тебе забирають машину або вламуються в твою квартиру, а міліція мовчки стоїть осторонь - картина світу стрімко змінюється.

«Наша країна, нарешті, повинна увійти в правове русло. Якщо ми будемо керуватися емоціями, настроями, «революційною» або «виборчою» доцільністю або подібними, а не законом, ми нічим не будемо відрізнятися від попередньої влади», - підсумував генпрокурор.

Як відомо, жертвами «сміттєвої люстрації» ставали народні депутати і звичайні чиновники.