Янукович звинувачує у розстрілі Майдану Турчинова і Парубія

Колишній президент України Віктор Янукович звинувачує секретаря РНБО Олександра Турчинова та нардепів Андрія Пашинського та Андрія Парубія у причетності до розстрілу Майдану
Depo.Влада
10 грудня 2015 10:06
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, Янукович заявив в інтерв'ю "РИА-Новости".

"Зараз, напевно, тільки слідство вважає, що усіх протестувальників розстріляли беркутівці. Але правду не можна вічно приховувати - вже відомо, що більшість убитих 20 лютого загинуло від куль снайперів, які вели вогонь з будівель, захоплених Самообороною Майдану. І сьогодні у вільному доступі є маса доказів цьому", - сказав він.

Він також згадав про те, що Генпрокуратура тільки тепер почала викликати "свободівців" на допити щодо подій на Майдані, однак, Янукович переконаний, що "далі допитів справа не піде".

"А скільки ми будемо чекати, поки Генпрокуратура почне допитувати про розстріли Турчинова, Парубія та Пашинського? Вони всі пов'язані кров'ю на Майдані, завдяки чому і прийшли до влади. Тому в об'єктивному розслідуванні тих трагічних подій вони не зацікавлені. Як кажуть: "ворон ворону око не виклює", - сказав екс-президент.

"Я твердо переконаний, що за розстрілами стоять деякі нинішні високопоставлені чиновники в Україні, які постаралися ретельно замести сліди. Але якщо ситуація зміниться, і в країні нарешті почнеться справжнє, об'єктивне розслідування - ще можна встигнути знайти і довести провину убивць. І я в цьому дуже зацікавлений", - наголосив Янукович.

Він також обурюється, що Турчинов, Парубій та Пашинський як безпосередні учасники цих подій жодного разу не були викликані на допит.

"Хоча я розумію, вони працюють там консультантами у цих слідчих - "що робити" і "як робити" і так далі ... Тобто, тому невипадково зникли всі факти, докази, все, що можна було знищити або вивезти, це, на сьогоднішній день, все зроблено. Знову таки, я не виключаю, що якщо ситуація зміниться, і ці люди відійдуть, як мовиться, в сторонку і не будуть впливати на слідство, все-таки, докази можна знайти. І я в цьому дуже зацікавлений", - сказав Янукович. 

Нагадаємо, що 8 грудня Віктор Янукович заявив про свої плани повернутися в українську політику.