Янукович заочно арештований в Україні

Печерський районний суд Києва 19 січня виніс постанову про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту президенту-втікачу Віктору Януковичу
Depo.Влада
20 січня 2015 14:55
ФОТО: depo.ua
Янукович заочно арештований в Україні
Янукович заочно арештований в Україні

Таким чином задоволене клопотання Генеральної прокуратури України, передає depo.ua з посиланням на прес-службу наглядового відомства.

«Обрання зазначеного запобіжного заходу дає можливість слідчим Генеральної прокуратури вимагати екстрадиції Януковича з території Російської Федерації», - пояснили у відомстві.

Нагадаємо, що четвертому президенту України Віктору Януковичу 25 лютого 2014 року пред'явлено підозру в організації вбивств на Майдані Незалежності в Києві. Крім того, 26 вересня йому пред'явлені підозри в розкраданні державного майна та завданні матеріального збитку державі.

Однак президент-втікач зараз переховується в Російській Федерації. Кремль не видає Україні багатьох чиновників з колишньої влади, незважаючи на офіційні прохання української сторони.

У листопаді 2014 року в Україні набув чинності закон, згідно з яким стосовно підозрюваного (обвинуваченого) у злочинах проти основ національної безпеки України, безпеки людства та міжнародного правопорядку судовий розгляд може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), якщо він перебуває за межами України.