"Сім`я" Януковича розмітає елітне житло у Москві

Втеча Віктора Януковича та його оточення до Москви спровокувала останню хвилю доларового попиту на оренду елітних квартир. Соратники Януковича орендували столичне житло, не звертаючи уваги на високі ціни
Depo.Влада
29 серпня 2015 09:14
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомляють московські ріелтори, пише depo.ua з посиланням на РБК.

Зазначається, що разом з Януковичем з Києва до Москви прилетіли кількадесят чиновників і бізнесменів найвищого рівня - з сім'ями і домашнім персоналом.

Вже наступного дня всі вони з'явилися в столичних агентствах нерухомості, іноді діючи безпосередньо, іноді через російських довірених осіб.

"З початку минулого року ми спостерігали ажіотажний попит на оренду елітних квартир з боку громадян України. При цьому хороші пропозиції здавалися за високою ціною в доларовому еквіваленті (від $ 15 тис.) в найкоротші терміни", - каже генеральний директор агентства нерухомості "Бон Тон" Надія Коркка. 

За її словами, нерідко українці приймали рішення про оренду менше ніж за добу.

У совю чергу, голова ради директорів Kalinka Group Катерина Румянцева повідомила, що українці з близького оточення колишньої еліти країни орендували житло практично без торгу, з першого ж перегляду, "аби воно підходило їм за площею і якістю проживання".

Клієнти з України шукали в оренду дуже великі квартири - 400-500 кв. метрів, розрахованих на великі сім'ї (п'ять-шість спалень), з пишною обробкою в палацовому стилі. Проте достатньої пропозиції таких квартир у Москві не знайшлося, тому, інтенсивно поїздивши по ринку кілька днів, більшість українських клієнтів купили або зняли заміський будинок за нерідко завищеною ціною.

За даним ріелторів, українські орендарі елітного житла в Підмосков'ї віддавали перевагу передусім Рублево-Успенському шосе, де їх приваблювали дорогі селища, санаторій "Барвіха" і "Ландшафт". У Москві високопоставлені екс-чиновники України віддавали перевагу традиційно популярним районам:  Арбат, Тверська, Остоженка, Патріарші пруди.

Агентство Kalinka Group зафіксувало в минулому році й другу хвилю підвищеного попиту на елітну оренду з боку українців: у серпні 2014 року, коли загострилися військові дії на Донбасі, в Москву знову поїхали заможні квартиронаймачі.

Обидва рази на частку громадян України припадало близько третини угод в елітному сегменті, але вони дуже відрізнялися по середньому бюджету.

Офіційної інформації про те, де розмістилися колишні високопоставлені чиновники уряду Януковича, мало.

За даними видання, "група українських громадян" купила будинок в підмосковній "Барвисі" за $52 млн, а до цього в цьому будинку бачили поваленого президента України Віктора Януковича.

Більше новин України читайте в розділі Життя. depo.ua.