Янукович скаржиться, що йому забагато грошей заморозили в Європі

Колишній президент Віктор Янукович переконує Суд ЄС, що усі звинувачення, висунуті проти нього в Україні, політично вмотивовані, а суми заморожених грошей в Європі - надто великі
Depo.Влада
29 квітня 2016 19:12
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у звіті про перебіг судових слухань у справі "Віктор Янукович проти Ради ЄС", пише depo.ua з посиланням на DW.

Такі слухання відбулися у п'ятницю в Люксембурзі за зачиненими дверима. Аргументи Януковича представили його адвокати, вимагаючи скасувати санкції ЄС, накладені у березні 2014 року.

Зокрема адвокати заявили, що Янукович заперечує свою провину у розкраданні державних коштів.

Крім того, Янукович заявляє про "надмірний" обсяг заморожених на його європейських рахунках коштів.

"Екс-президент, який переховується від українського правосуддя у Росії, наполягає, що сума заморожених на його рахунках коштів перевищує суму незаконно привласненого майна, яке йому приписують. Позивач заявляє, що у справах проти нього не йдеться про те, що буцімто привласнене ним майно було продане Януковичем і ніщо не заважає повернути його у державну власність", - пише видання.

"Оскільки загальна вартість майна, яке було нібито незаконно здобуте, відома, замороження коштів у більшому за цю вартість обсязі є невиправданим", - заявляють адвокати Януковича.

У відповідь на це, як пише видання, представники ЄС у суді заявили, що замороження всіх коштів на рахунках Януковича в європейських банках не є надмірним, зокрема, оскільки "це, напевно, не єдині кошти, які є у Віктора Януковича".

Під час слухань справи Суд ЄС заслухав позиції сторін, рішення у справі буде ухвалено пізніше.

Як відомо, у січні 2016 року Генпрокуратура України повідомила, що Віктор Янукович проходить обвинуваченим у шести справах.
У сукупності його звинувачують в заволодінні державним майном на суму 809 мільйонів гривень.

Зокрема, заявляє слідство, екс-президент шляхом зловживання владою заволодів комплексом будівель у Пущі-Водиці і привласнив землі урочища Межигір'я на загальну суму понад 540 мільйонів гривень.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада