Янукович розповів, як звітував Путіну під час Майдану

Колишній президент України Віктор Янукович заявив, що під час Майдану регулярно спілкувався з російським колегою Володимиром Путіним, який давай йому поради
Depo.Влада
23 червня 2015 11:18
ФОТО: depo.ua

Про це Янукович повідомив в інтерв'ю британському телеканалу BBC, передає depo.ua.

Він стверджує, що під час масових заворушень два-три рази спілкувався з Путіним.

На питання ВВС, що радив президент Росії, Янукович відповів: "Ні, він пропонував. Можливо, якась фінансова допомога потрібна, можливо потрібно у чомусь допомогти... У той період часу у нас дуже багато було контактів з керівниками різних країн, і Росії теж".

Коментуючи питання щодо того, що Путін наказав не полишати країну, біглий президент відповів: "Він висловив свою точку зору, коли я телефонував з Харкова, (сказати. - Ред.) що я у Харкові".

"Він мене запитав: чому я у Харкові? Я кажу - це моя робоча поїздка. Я приїхав на з'їзд депутатів до Харкова. З Харкова я їду у Донецьк, потім з Донецька їду у Крим. Це було заплановано. Він мені сказав, що зараз такий період часу, коли з Києва їхати ризиковано. Небажано. Він висловив таку точку зору... Я подробиць не пам'ятаю, але я просто йому сказав, що поїхав у справах. У мене жодних питань немає. Але вже після розмови з Путіним я дізнався про те, що був збройний напад на мою охорону, про те, що був збройний напад на мою резиденцію і захоплення резиденції, я вже про це дізнався пізніше. Тієї ночі", - розповів Янукович.

Він повідомив, що вирішив покидати Україну не в Харкові, а у Криму 23 лютого 2014 року. 

"Коли я був у Криму, я зрозумів, я отримав вже досить багато інформації і доказів того, що триває переслідування, і мета - знищити президента. У мене було достатньо таких доказів, і в мене був вибір: або залишитися в Україні збирати ті сили, які можуть стати на мій бік і фактично починати громадянську війну, бо я розумів, що люди, які зі зброєю у руках за мною по всій Україна ганяються - вони приїхали і до Криму, вони приїхали і до Харкова, вони приїхали і у Донецьк, - вони не зупиняться. Я дуже добре розумів, що таке праві радикали", - сказав Янукович.

Говорячи про нинішні стосунки з Путіним, він сказав, що має нетривалі зустрічі з ним.

"Ви знаєте, у мене не буває з ним тривалих розмов. Вони бувають досить короткі і, я б сказав, такі... більше людські розмови. Я все це бачу із засобів масової інформації, я це бачу і чую від людей, які там були, бувають. Я з ними зустрічаюся регулярно, постійно", - сказав Янукович.

Читайте також повну версію інтерв'ю Януковича для ВВС.

Мітки: #