Янукович озвучив англосаксам тези Опоблоку про страусів і геноцид

Президент-втікач Віктор Янукович після довгого періоду затишшя знову сплив на поверхню інформаційної водойми
Depo.Влада
23 червня 2015 10:37
ФОТО: depo.ua
Янукович озвучив англосаксам тези Опоблоку про страусів і геноцид
Янукович озвучив англосаксам тези Опоблоку про страусів і геноцид

Минулої ночі британська служба ВВС оприлюднила велике інтерв'ю з колишнім українським президентом. Це інтерв'ю стало першим, яке Віктор Федорович дав західним ЗМІ після своєї втечі з України. До цього він спілкувався виключно з російськими виданнями.

Попри те, що питання від ВВС не завжди були приємними і президент-втікач кілька разів відверто дратувався, загалом своїми відповідями Янукович нікого не здивував, повторивши усі тези колишніх регіоналів, що зараз називаються "Опозиційним блоком". Донбас - це Україна, але там українські війська проводять геноцид і влада України має вести переговори з ватажками терористів; Крим - питання дуже складне, що сталося те сталося, і краще цього не торкатися; Межигір'я не моє, а мій лише скромний задекларований будиночок; наказів стріляти в Майдан я не давав; Путін врятував мені життя, за що йому велика подяка. От за великим рахунком і все сказане Януковичем, плюс він дуже потішив весь світ розповідями про те, як піклувався про страусів у Межигір'ї.

Попри вторинність усього сказаного екс-президентом, смішне затуляння обличчя та страусячу клоунаду, все ж таки варто звернути увагу на кілька моментів, пов'язаних з цим інтерв'ю.

По-перше, цілком очевидно, що вихід Януковича під камери поважного світового видання міг статися лише за ініціативи нинішнього власника межигірського страусовода - Володимира Путіна.

По-друге, навряд чи є збігом те, що Янукович сплив у світових ЗМІ одразу ж після того, як Петро Порошенко з цілком прагматичних причин оскаржив у Конституційному суді законопроект про позбавлення Віктора Федоровича звання президента.

По-третє, так само не є збігом, що інтерв'ю "легітимного" вийшло під час чергової ескалації на Донбасі та безпосередньо перед черговими переговорами в Мінську контактної групи.

Складається враження, що Путін хоче у той чи інший спосіб повернути Віктора Федоровича у гру навколо Донбасу. При цьому поява Януковича в "ДНР" в тій чи іншій ролі майже виключена, враховуючи риторику "легітимного" та "велику любов" до нього його ж ватного електорату, що зараз став "народом ДНР". З тих же причин вбачається малоймовірним поява Януковича серед переговорників у Мінську. Швидше за все, Путін витяг з шухляди Януковича в якості такої собі "балакучої голови", що має відбілювати Путіна в очах західного обивателя.

Так, поява підзабутого Януковича має нагадати англосаксам путінську тезу, що в Україні внутрішній конфлікт, а Росія наче і ні до чого. Ось вам, мовляв, Янукович, нехай трішки дурнуватий, але добрий, лагідний і так любить страусів. Звісно, він не міг нікого вбивати, а сам є жертвою, що лише завдяки безкорисному Путіну зберегла життя. При цьому, говорячи про розстріл Майдану, Янукович навіть не став повторювати старі російські міфи про "третю силу" чи "націоналістів-екстремістів, що розстрілювали і майданівців, і "беркутівців", а просто умив руки: "Я ніяких наказів не давав, це не мої повноваження, але правоохоронці мали право використовувати зброю". Тобто, Янукович білий і пухнастий, а майданівців стріляли погані "орли Захарченка". От вам і Янукович-жертва, і Путін-рятівник, і внутрішньоукраїнський збройний конфлікт.

Звісно, особливого враження ці слова Януковича на Захід не справлять, там уже давно розуміють що до чого, але гірше для Путіна все одно не буде. То ж чому б і не використати українського втікача, іншої користі від нього все одно немає.