Янукович-молодший подав позов проти України в ЄСПЛ

Син біглого екс-президента України Олександр Янукович подав позов в Європейський суд з прав людини через начебто порушеннями Україною прав людини стосовно нього
Depo.Влада
13 жовтня 2015 16:07
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці в "Фейсбуці" повідомив прес-секретар Януковича Юрій Кірасир з посиланням на реліз англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP, передає depo.ua.

"У своєму позові він просить суд підтвердити порушення його прав відповідно до Європейської Конвенції з прав людини, включаючи право на повагу до своєї власності (стаття 1, Протокол 1), справедливий судовий розгляд (стаття 6), а також право не зазнавати дискримінації в зв'язку з тим, що він є сином президента Януковича", - наголошується в документі.

Так, зазначається, що право приватної власності Олександра Януковича було порушено Україною, "яка де-факто експропріювала" належні йому 100% акцій у "Всеукраїнському Банку Розвитку". При цьому не була надана ніяка компенсація, а якісь реальні перспективи виплати такої компенсації Україною в добровільному порядку відсутні, наголошується в релізі.

Подачу позову в Європейський суд з прав людини Олександр Янукович пояснює неможливістю відстояти свої законні права в українських судах.

Також у релізі зазначається, що Олександр Янукович "постраждав від дискримінаційного ставлення до себе з огляду на те, що є сином екс-президента Віктора Януковича.

"Олександр Янукович просить Європейський суд з прав людини зобов'язати державу Україна виплатити йому матеріальну компенсацію у розмірі ринкової вартості акцій банку", - підсумував Кірасир.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua