Ян Томбінський розкритикував зміни до закону про прокуратуру

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський нагадав про необхідність прийняти в другому читанні "безвізові законопроекти" №4054 та №4056 та вкотре наголосив на необхідності внести зміни до закону "Про прокуратуру"
Depo.Влада
17 лютого 2016 11:49
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві, розміщеній на сторінці Представництва ЄС в Україні, передає depo.ua.

"Я вітаю прийняття в першому читанні законів з питань повернення активів та управління (4056) і арешту активів та спецконфіскації (4054). Обидва закони відповідають стандартам ЄС, і я з нетерпінням чекаю, щоб побачити ці варіанти проголосваними у другому читанні", - відзначив він.

Водночас, за словами Томбінського, прийнятий у вівторок закон "Про прокуратуру" (№4055) надає занадто багато повноважень Генпрокурору у питані відхилення кандидатів на спецпрокурора антикорупційної прокуратури.

EU Ambassador Tombinski on the laws voted yesterday in Verkhovna Rada:I welcome the adoption in the first reading of...

Опубліковано European Union in Ukraine 17 лютого 2016 р.

"Проект закону "Про прокуратуру" (4055), як і раніше, містить занадто багато повноважень прокурора в питанні відхилення кандидатів на спеціалізованого прокурора по боротьбі з корупцією, які висуваються незалежною відбірковою комісією. Нові поправки повинні вирішити цю проблему в цілях забезпечення повної незалежності спеціалізованого антикорупційного прокурора", - наголосив Посол ЄС.
Томбінський також розкритикував прийнятий закон "Про електронні декларації" (№3755), який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим українським керівництвом".

"Негайні дії повинні бути зроблені для того, щоб встановити ефективну систему контролю декларацій щодо активів і забезпечити, щоб Національне Агентство з питань запобігання корупції мало можливість виконувати свою місію щодо запобігання та викриття корупції", - підкреслив Томбінський.

Нагадаємо, що 16 сычня парламент ухвалив за основу обидва "безвізових законопроекти", які рекомендував до ухвалення Європейський Cоюз – зміни до законів про арешт та спецконфіскацію (№4056), а також про виявлення, розшук та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (№4054).

Верховна Рада також прийняла за основу законопроект №4055, який також входить до "безвізового пакету"

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада