Якщо Савченко мінятимуть на ГРУшників, то її звільнять не раніше 18 травня

Адвокат надії Савченко Ілля Новіков розповів про розмову президента з його підзахисною та поділився припущеннями щодо строків звільнення Савченко
Depo.Влада
19 квітня 2016 18:29
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Щойно був присутній при історичній розмові. Президент Порошенко вперше говорив по телефону з Надією. Розмова відбувалась по телефону консула, який для такого випадку дозволили пронести в СІЗО. Порошенко розповів Надії про переговори по її звільненню. Останні місяці усіма обговорювалося її можливий обмін на офіцерів ГРУ Александрова і Єрофєєва, яких вчора Голосіївський суд Києва визнав винними в терористичній діяльності на території України.

Не порушуючи українських законів, неможливо ні помилувати їх, ні передати Росії до вступу вироку в силу. Це станеться не раніше 18 травня (в Україні на подачу апеляції відведено місяць проти 10 діб в РФ)", - зазначив Новіков.

За його словами, раніше адвокати ГРУшників планували подавати апеляцію на вирок, однак зараз готові відмовитись від оскарження.

"Якщо ж апеляція подається, всі зміщується ще на кілька тижнів. Вчора я обговорював можливі варіанти з адвокатами Грушники Оксана Соколовська та Валентином Рибін. Увечері була інформація про те, що вирок буде оскаржений, а подача прохання про помилування неприйнятна. Вже сьогодні по ходу зустрічі надійшло повідомлення, що Єрофєєв не має наміру подавати апеляцію. Я схильний вважати це позитивним знаком, можливо процедура підготовки обміну запущена і почала працювати, і з Росії надійшов сигнал підтвердження. Сподіваюся, Александров незабаром приєднається до такого рішення. Це було б в інтересах усіх учасників", - написав Новіков.

"За результатами розмови з президентом Порошенком, а також з мамою і сестрою, які були на зустрічі, Надія погодилася перервати голодування. Інакше виходило б, що вона змушує Україну заради її порятунку відпустити терористів без остаточного вироку. Це позбавило б надалі Україну важливих правових можливостей, які дає такий вирок і створило б асиметричну ситуацію обміну. Надалі це могло б перешкодити звільненню Сенцова, Солошенка і інших українців. В результаті Надія погодилася перервати голодування і почати складну процедуру виходу з неї", - розповів адвокат.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада