Якщо ефективність китайської вакцини Sinovac буде меншою за 70%, Україні повернуть всі гроші, – Степанов

Під час укладання договору про постачання китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) заклало вимоги до її ефективності – на рівні не менше 70%. Якщо ж її ефективність буде меншою за 70%, компанія-виробник компенсує Україні всі витрачені кошти на закупівлю цієї вакцини

Якщо ефективність китайської вакцини Sin…
Фото: Рixabay

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, передає Depo.ua.

За його словами, для затвердження вакцини більшістю медичних регуляторів світу, в тому числі і Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), її ефективність повинна становити вище 50%. Однак Україна підняла цей поріг.

Так, у договорі з китайською компанією були закладені вимоги про вищу ефективність вакцини – не менше 70%.

"У договорі зазначено так: ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо-контрольованому клінічному випробуванні, в якому досягнута ефективність на рівні не менше 70% зниження захворюваності у досліджуваній групі у порівнянні з контрольною групою. Відповідний аналіз у тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань має бути підтверджений публікаціями від компанії виробника", – пояснив Степанов.

Він наголосив також, що у разі невідповідності характеристик вакцини вимогам у договорі, кошти, які виплатила Україна, будуть повернуті. 

"Що стосується коштів, які держава заплатила за цю вакцину... У разі, якщо вакцина компанії не буде відповідати вимогам, то компанія відшкодує державі всі кошти у повному обсязі. Фінансово ми повністю захищені, і у нас є банківська гарантія на ці речі", – підсумував Степанов.

Нагадаємо, раніше Степанов розповів, як регулюватимуть діяльність комерційного ринку щодо ввезення COVID-вакцини.

Читайте також: Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"