Яку зброю роздає Міноборони: гангстерський "Томпсон", чекістський "Маузер" та суперменський "Кольт"

Depo.ua вирішив показати, як виглядають зразки стрілецької зброї, якою "одарили" українських високопосадовців
Depo.Влада
23 лютого 2016 21:05
ФОТО: depo.ua
Яку зброю роздає Міноборони: гангстерський "Томпсон", чекістський "Маузер" та суперменський "Кольт"
Яку зброю роздає Міноборони: гангстерський "Томпсон", чекістський "Маузер" та суперменський "Кольт"

Зазвичай українські силовики нагороджують чиновників стандартними пістолетами "Форт" українського виробництва, але, як показали документи, нинішнє Міноборони підходить до вибору стріляючих подарунків ретельно. Майже кожна модель зброї представлена в нагородних наказах має свою особливу історію і свій шарм.

Прем'єр Арсеній Яценюк - отримав американський пістолет-кулемет "Томпсон" зразка 1928 року та 203 патрони. Саме з такою зброєю американські вояки долали Ла-Манш 1944-го, але найбільшу славу цей автомат здобув під час гангстерських воєн в США в роки Великої депресії і дотепер "Томпсон" міцно асоціюється саме з американською організованою злочинністю 30-х років.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 1

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 2

Міністр юстиції Павло Петренко та очільник МВС Арсен Аваков отримали 11,43 мм пістолет Кольт М1911. Правда Петренко разом зі стволом дали лише 84 патрони, а Авакову аж 140, що власне і не дивно - голові МВС набої апріорі більше потрібні.

Кольт 1911 - є однією з найбільш вдалих та популярних моделей стрілецької зброї за всю історію людства. Попри поважний 115-літній вік ця модель і досі користується попитом і використовується за прямим призначенням. За свою довгу історію Кольт-1911 став героєм багатьох класичних бойовиків, як, на приклад фільм 1986 року про героя-поліцейського "Кобра" з Сільвестром Сталлоне у головній ролі. Арсену Борисовичу така паралель має бути особливо приємною.

 

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 3

Помічник президента Олексій Горащенков та секретар РНБО Олександр Турчинов отримали 7.63 мм пістолет МАУЗЕР К-96 (перший 73 патрони до нього, другий - 105)

Маузер К96 - зброя німецького виробництва, ще більш стара ніж "Кольт". Пістолет був розроблений аж 1896 року. Окрім незвичного та впізнаваного дизайну його особливістю була дерев'яна кобура-приклад. Маузер широко використовувався під час Першої світової війни та Громадянської війни в Росії, і на наших теренах в першу чергу асоціюється з суворими та безжальними комісарами ЧК. В такому образі пістолет потрапив і в революційні поезії Маяковського: "Ваше слово, товарищ Маузер!". То ж дуже влучно підібраний подарунок для "Кривавого пастора".

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 4

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 5

Голова Державної Казначейської служби України Тетяна Слюз отримала 5,45 мм пістолет ПСМ та 8 патронів до нього. 

ПСМ - продукт тульських інженерів з Росії. Не стільки зброя, скільки статусна річ чи засіб "останнього шансу". Маленький легкий пістолетик, який зручно носити в дамській сумочці. Випускався для шпигунів КДБ та генералів Радянської армії. І в першому і в іншому випадку вирішальне значення мав маленький розмір та мала вага. Тут все ясно, жінці важезний Маузер не подаруєш.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 6

Народний депутат від БПП Ігор Кононенко отримав подарунок без історичного підтексту - пістолет ФОРТ 21.02 українського виробництва та 15 патронів до нього.

ФОРТ 21.02 - один з пістолетів лінійки Вінницького підприємства "Форт". Непогана сучасна зброя. Примітно, що магазин "Форта" містить 16 набоїв. То ж Кононенку подарували неповний магазин. На таку неповагу скандальний нардеп міг і образитися.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 7

Міністр оборони Степан Полторак "подарував собі" (хоча відповідний наказ і підписав т.в.о. міністра І.С. Руснак) не абищо, а Glok 19 UBK 162 та 103 патрони.

Австрійські пістолети "Глок" мають в наш час славу мало не найкращих у світі. Більша частина деталей цих пістолетів зроблена з надміцного пластика, що робить його зручним та легким. Модель Glok 19 - є цивільним варіантом військової моделі Glok 17. Це компактний пістолет, який зручно приховано носити. То ж "Глок" - гарна іграшка для будь-якого генерала.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 8

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада