Якою новою зброєю воюють росіяни на Донбасі (ФОТО)

Нові бризантні артилерійські снаряди та ПТРК 9К135 "Корнет"

Якою новою зброєю воюють росіяни на Донб…

За повідомленням Дмитра Тимчука, в районі Широкиного зафіксовано застосування бойовиками нових бризантних артилерійських снарядів російського виробництва. Такі снаряди розриваються на висоті близько 45-50 метрів з великою кількістю осколків.

 

До бризантних вибухових речовин відносяться, зокрема, тринітротолуол, гексоген і нітрогліцерин. Як правило, їх горіння переходить у детонацію лише в замкнутому просторі або при наявності великої кількості вибухівки. Бризантною вибухівкою начиняються бойові частини ракет, артснарядів, а також мін, авіабомб і ручних гранат. Крім того, її застосовують при вибухових роботах.

 

Зокрема, бомба, підірвана 6 лютого 2004 року у вагоні московського метро, ​​складалася з вибухівки бризантного типу та детонатора.

 

Теракт в метро було здійснено 6 лютого на перегоні між станціями «Павелецька» і "Автозаводська" Замоскворецької лінії метро. Терорист, який перебував у другому вагоні потягу, привів у дію вибуховий пристрій, потужність якого становила від двох до п'яти кілограмів в тротиловому еквіваленті.

 

У районі Широкиного і в районі Піски-Авдіївка також зафіксовано застосування бойовиками та російськими найманцями російського ПТРК 9К135 "Корнет" (за класифікацією НАТО - AT-14 Spriggan).



Даний зразок озброєння розроблений тульським конструкторським бюро "Приладобудування" і прийнятий на озброєння Збройними силами Росії в 1998 році, на озброєнні Збройних сил України відсутній.

 

Компдекс 9К135 "Корнет" розроблений на базі комплексу танкового керованого озброєння "Рефлекс", зберігши основні його компонувальні рішення. Призначений для ураження танків та інших броньованих цілей, в тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту.

 

Основна відмінність від попередніх ПТРК "Фагот", "Конкурс" та "Метис" - в системі наведення. Якщо управління ПТКР останніх здійснювалося по проводах, то ПТКР "Корнет" наводиться за лазерним променем.

Максимальна дальність стрільби ПТРК 9К135 "Корнет" зросла в 1,5 рази в порівнянні з близьким по класу ПТРК другого покоління "Конкурс-М". Час підготовки пуску - 1,2 секунди.

За масо-габаритними показниками "Корнет" - комплекс, придатний для використання в якості переносного.

 

 Тактико-технічні характеристики 9К135 "Корнет"

Система управління - напівавтоматична, за прямим лазерним променем.
Маса ПУ - 19 кг.
Максимальна дальність стрільби - 5500 м вдень ​​і 3500 м вночі.
Мінімальна дальність стрільби - 100 м.
Калібр ПТКР - 152 мм.
Маса ПТКР з ТПК - 27 -29,0 кг.
Довжина ПТКР з ТПК - 1210 мм.
Бронепробиваемість  - 1000-1200 мм.
Технічна скорострільність - 2-3 постр./хв.
Час перекладу з похідного положення в бойове - 1 хв.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme